Lacných 5G smartfónov sa dočkáme už koncom tohto roka, tvrdí jeden z predstaviteľov spoločnosti Huawei

Prezident spoločnosti Huawei pre 5G produktovú líniu uviedol, že cena takýchto zariadení bude na úrovni zhruba 150 dolárov

Huawei 5G
Zdroj: Pxiabay.com (byrev), Vosveteit.sk

5G smartfóny nie sú aktuálne vôbec lacnou záležitosťou, no rok 2020 by mal tento trend zásadne zmeniť. O lepšej dostupnosti 5G technológie už v minulosti hovorili viacerí predstavitelia najväčších výrobcov smartfónov na svete, no najnovšie vyjadrenia jedného z predstaviteľov spoločnosti Huawei naznačujú, že 5G technológia sa už čoskoro dostane aj na najlacnejšie smartfóny na trhu.

Odvážne plány spoločnosti Huawei

V nedávnom vyhlásení prezidenta spoločnosti Huawei pre produktovú líniu 5G zariadení totižto zaznelo, že plánom čínskeho giganta je už koncom roka 2020, poprípade začiatkom roka 2021, predstaviť smartfóny s podporou 5G s cenovkou zhruba 150 amerických dolárov, čo je v prepočte zhruba 135 eur. Z dnešného pohľadu je to naozaj odvážne tvrdenie, keďže cenovky aktuálnych 5G smartfónov nie sú zrovna prívetivé a za najlacnejšie modely si výrobcovia pýtajú hneď niekoľko stoviek eur.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najmodernejšia technológia za rozumné peniaze

5G technológia je momentálne dostupná pre najdrahšie smartfóny z pomerne jednoduchých dôvodov. Samotní výrobcovia mikročipov totižto ešte nepredstavili príliš veľa 5G čipov, z ktorých by si mohli výrobcovia teoreticky vyberať. Veľký zlom však určite nastane už v tomto roku, keďže rivali Qualcomm a MediaTek plánujú predstaviť hneď niekoľko (aj dostupných) procesorov s priamou podporou 5G konektivity, ktoré by sa mohli v prvých smartfónoch objaviť už v tomto roku. Zamiešať karty však môžu aj niektorí výrobcovia, ktorí pracujú na vývoji vlastných dostupných 5G čipov, či modemov. Momentálne 5G čipom disponuje spoločnosť Huawei, ktorá ho už dnes využíva vo svojich smartfónoch, no je možné, že časom do trhu zasiahnu aj ďalší výrobcovia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre