AppleHuaweiSamsungSpravodajstvoXiaomi

Ktorí výrobcovia smartfónov dokázali vygenerovať najväčší príjem za uplynulý kvartál? Toto sú najnovšie čísla!

Trh so smartfónmi z pohľadu celkových príjmov vo všeobecnosti zaznamenal pokles

Tento rok je nielen pre bežných ľudí, ale aj pre podnikateľov náročnejším ako pominulé roky. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia. Na druhej strane treba povedať, že mnoho spoločností sa chytilo šance a podarilo sa im aj napriek sťaženým podmienkam dosiahnuť obdivuhodných výsledkov. Dobrým príkladom je výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi, ktorý ohlásil doposiaľ najúspešnejší kvartál vo svojej histórii. Rovnako sa darilo aj Samsungu, ktorý zvýšil svoj prevádzkový zisk. Ako to však vyzerá pri pohľade na celé odvetvie smartfónov?

Výrobcovia smartfónov vo všeobecnosti vygenerovali menšie príjmy

Pri pohľade na globálne štatistiky všetkých výrobcov, tak podľa analýzy Strategy Analytics sa trh so smartfómi za uplynulý kvartál pri pohľade na objem príjmov prepadol o -9% pri medziročnom porovnaní kvartálov.

Dáta odhaľujú, že spoločnosť Apple je aj naďalej spoločnosťou, ktorá absorbovala najväčšiu časť príjmov, hoci aj ona zaznamenala pokles. Druhým dychom však treba dodať, že dopad  na menšie príjmy malo bezpochyby neskoršie predstavenie produktovej rady smartfónov iPhone 12.

Druhú priečku sa podarilo ukoristiť spoločnosti Samsung, ktorej príjmy podrástli. Spoločnosť Huawei skončila na 3. priečke, hoci jej príjem vo všeobecnosti bol menší. Dôvodom sú stále pretrvávajúce sankcie. Podarilo sa však podrásť spoločnosti Xiaomi, ktorá zvýšila svoj príjem.

podiel prijmov vyrobcov smartfono 3. kvartla 2020
Zdroj: Strategy Analytics

„Spoločnosť Xiaomi sa v tomto kvartáli vôbec prvýkrát umiestnila v rebríčku najúspešnejších spoločností podľa objemu hodnoty predajov, a to vďaka silnému nárastu  dodávok smartfónov v Indii, Číne, Európe a na mnohých ďalších rozvíjajúcich sa trhoch, ako aj zlepšenému veľkoobchodnému predaju smarfónov…“

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close