Ktorá spoločnosť predala za tento rok (zatiaľ) najviac smartfónov? Prvé miesto neobsadilo Xiaomi a ani americký Apple!

Spoločnosť Apple získala druhé miesto, Xiaomi sa dostala na tretie. Pozrite sa na štatistiky predaja smartfónov na celosvetovom trhu.

Prve telefony najvacsich vyrobcov smartfonov
Zdroj: Vosveteit.sk

Výrobcovia smartfónov sa neustále predbiehajú, kto predal za určité obdobie najviac smartfónov. S prvým miestom sa spája akási prestíž a dobré hodnotenie pre potenciálnych budúcich zákazníkov. Aj vy by ste si predsa vybrali niečo, čo má dobré hodnotenie a nachádza sa na vrchole rebríčka, no nie? Aktuálne na verejnosť vyšli výsledky za prvý kvartál roku 2022 a už teraz vám vieme povedať, ktorý výrobca predal najviac smartfónov na celosvetovom trhu. Do úvahy sa teda rátajú aj predané smartfóny v Číne, Indii či Spojených Štátoch, no nechýba ani európsky trh, do ktorého ste možno prispeli aj vy. Portál gizchina.com nám teraz prináša rebríček najúspešnejších spoločností za toto obdobie. A ako dopadli známe spoločnosti ako Xiaomi, či Apple sa pozrieme teraz spoločne.

Apple získal striebornú priečku, kto je však prvý?

Na výsledky toho, koľko smartfónov predala ktorá spoločnosť celosvetovo si musíme chvíľu počkať. Všetky výpočty chvíľu trvajú a aj preto vám až teraz prinášame výsledky za prvý kvartál tohto roku. Prvenstvo na akomkoľvek lokálnom trhu však neznamená, že táto spoločnosť získa prvé miesto aj na celosvetovom trhu. Na prvom mieste sa totiž za prvý kvartál roku 2022 umiestnila juhokórejská spoločnosť Samsung, ktorá aktuálne propaguje svoje vlakové lode v podobe série Galaxy S22. Veľkú časť predajov však určite spoločnosti vyslúžili aj lacnejšie modely, pričom Samsung priniesol niekoľko vydarených modelov v strednej aj nižšej triede.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sme už spomenuli, na druhom mieste sa umiestnila spoločnosť Apple. A zatiaľ čo si Samsung vyslúžil až 23,4% podielu na trhu, Apple za ním figuruje s celkovo 18%. Juhokórejská spoločnosť má teda celkom výrazný náskok oproti americkému „jabĺčku“. S výrazným rozdielom sa na tretej priečke umiestnilo čínske Xiaomi, na celosvetovom trhu si stihlo vybojovať 12,7%. Musíme podotknúť, že predaje smartfónov však výrazne klesajú a aj keď sú výsledky pôsobivé, spoločnosti bojujú s nižšími predajnými číslami na všetkých trhoch.

Päticu uzatvárajú nováčikovia na našom trhu

Samsung ako prvý, Apple druhý, Xiaomi je tretie. Na štvrtej priečke sa s podielom 8,7% objavilo čínske Oppo, ktoré len nedávno oslávilo prvý rok pôsobenia na slovenskom trhu. Globálne sa mu však zrejme darí a postupne sa doťahuje na trojicu stálic medzi výrobcami smartfónov. Nováčikom u nás je aj piate Vivo. To si vyslúžilo celkovo 8,1% na celosvetovom trhu, pričom táto spoločnosť zatiaľ len expanduje celosvetovo. Nováčik na našom trhu má veľký potenciál a veríme, že v blízkej dobe to dokáže dotiahnuť ďaleko.

Ak správne počítame, ostatní výrobcovia smartfónov získali 29,1% podielu na trhu. Číslo je to síce veľké, no rozrátava sa medzi viacerých výrobcov. Na taký juhokórejský Samsung alebo americký Apple teda ani zďaleka nemajú no kto vie, možno sa medzi nimi skrýva aj ďalšia potenciálna spoločnosť.

Prispeli ste do predajných čísel spoločností za toto obdobie aj vy? A kto je váš obľúbenec, je to juhokórejský Samsung, americký Apple či čínske Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre