NávodySpravodajstvoWindows

Kopírovanie textu z obrázku, či vyhľadanie fotografie na internete? Skúste tento skvelý nástroj od Microsoftu

Funkcia s názvom vizuálne hľadanie na Bingu je jednou z noviniek Microsoftu, ktorá určite stojí za vyskúšanie

Pri práci či štúdiu ste sa už určite aspoň raz trápili s tým, že ste potrebovali skonvertovať text z obrázku či odfoteného dokumentu do Wordu alebo inej aplikácie na spracovanie textu, no nevedeli ste, ako na to. Možností je hneď viacero a dnes si predstavíme jednu z nich, ktorá zároveň spája aj možnosť vyhľadávania obrázkov vo vyhľadávači. Druhá „časť“ tejto funkcionality sa tak môže hodiť pri vyhľadávaní produktov, alebo pri hľadaní názvov neznámych objektov.

Vizuálne hľadanie na Bingu

Funkcia, ktorú si dnes spoločne predstavíme, nesie názov Vizuálne hľadanie na Bingu a je to jedna z najnovších funkcií od vývojárov spoločnosti Microsoft, na ktorú môžete naraziť aj priamo v operačnom systéme Windows 10. Najnovšie verzie Windowsu 10 už totižto môžu disponovať funkcionalitou Vyhľadávania pomocou screenshotu. Keďže ale funkcia nie je dostupná na väčšine zariadení, rozhodli sme sa preto ukázať vám nástroj Vizuálne hľadanie na Bingu ako samotný celok, keďže ho je možné použiť na takmer akomkoľvek zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako na vyhľadávanie obrázkov, či kopírovanie textu?

Postup pri hľadaní obrázkov či kopírovaní textu z obrázkov alebo screenshotov je naozaj jednoduchý a zvládne ho aj počítačový antitalent. Poďme teda spoločne na to!

vizualne hladanie na bingu 1
Zdroj: Vizuálne hľadanie na Bingu
  • Na otvorenej stránke nájdete pole pre vkladanie fotografií a obrázkov. Ak máte vytvorený screenshot napríklad pomocou nástroja Výstrižok obrazovky, kliknite na možnosť Prilepte obrázok alebo URL a stlačte Crtl + V. V prípade vytvárania fotografie kliknite na možnosť Nasnímať fotografiu, ak máte obrázok už uložený môžete ho priamo presunúť do poľa, respektíve ho vyhľadať cez možnosť Prehľadávať.
  • Po vložení obsahu sa vám okamžite otvorí už vami zvolený obrázok v nástroji vizuálneho vyhľadávania, kde nájdete širokú škálu možností od kopírovania rozpoznaného textu, až po vyhľadávanie zachytených objektov na internete.
vizualne hladanie na bingu 2
Zdroj: Vizuálne hľadanie na Bingu
  • V prípade kopírovania textu stačí zvoliť možnosť Kopírovať text a následne ho vložiť do Wordu či inej aplikácie.

Funkcia vizuálne hľadanie na Bingu je aj súčasťou novej funkcie Vyhľadávanie pomocou screenshotu v operačnom systéme Windows 10. Dostupnosť tejto funkcie je však stále pomerne zubatá, keďže mne osobne sa funkcia neobjavila ani na jednom zo zariadení a to aj po najnovšej aktualizácii operačného systému. Je možné, že funkcionalita je zatiaľ dostupná iba na zahraničných trhoch. Ak je tomu naozaj tak a funkcia u nás oficiálne dostupná nie je, odporúčam využiť o jeden krok „zložitejšiu“ cestu kopírovania textu z obrázkov / vyhľadávania obrázkov a to práve prostredníctvom nástroja Vizuálne hľadanie na Bingu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close