SpravodajstvoXiaomi

Koniec MIUI v Poco smartfónoch? Poco UI bude náhradou za nadstavbu od Xiaomi!

Poco UI je pripravovaná nadstavba, ktorá má nahradiť MIUI v Poco smartfónoch. Je toto ďalší krok k osamostatneniu spoločnosti?

Po viacerých pokusoch oddelenia spoločnosti Poco od materského Xiaomi prichádza ďalší krok. Spoločnosť orientovaná na indický trh už predstavila i vlastného maskota, neskôr i vlastný testerský program a teraz sledujeme snáď posledný krok pre úplné odpútanie sa od Xiaomi. Podľa posledných informácií z portálu Xiaomiadictos.com Poco plánuje predstaviť vlastnú nadstavbu pre operačný systém Android s názvom Poco UI a tým sa úplne oddeliť od spoločnosti, ktorá ju založila. Je toto správny krok?

Poco UI

Informácia o vytvorení vlastnej nadstavby s názvom Poco UI pochádza priamo od generálneho riaditeľa Poco Global. Zmena nadstavby však neznamená úplné prerušenie vzťahov so Xiaomi. Spoločnosť Poco sa plánuje presadiť ako nezávislá značka s vlastným dizajnom a užívateľským rozhraním. Už teraz môžeme sledovať, že mnohé smartfóny od Poco pramenia práve u Xiaomi, resp. Redmi a práve vlastná nadstavba by dokázala túto spoločnosť presadiť nie ako súčasť Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stále však môžeme rátať s prvkami nadstavby MIUI, ktorá bude pre Poco východiskom. Postupom času však chce spoločnosť priniesť vlastné dizajnové prvky a uberať sa vlastným smerom.

Príchod nadstavby

Majitelia smartfónov od dcérskej spoločnosti Xiaomi sa teraz možno pýtajú, kedy nadstavba príde a či aj ich smartfón bude s novou nadstavbou kompatibilný. Spoločnosť si uvedomuje, že MIUI má svoje chyby a softvér nie je ich najsilnejšou stránkou, s novým Poco UI sa však sústredia na stabilitu a optimalizáciu, väčšie dizajnové zmeny sa plánujú, až sa Poco presadí vo väčšej miere.

Z týchto slov by mohlo vyplývať, že Poco už na svojej nadstavbe pracuje v pokročilom štádiu a jej príchod s vylepšenou optimalizáciou by mohol prísť už veľmi skoro. Tiež sa zdá, že Poco UI by mohlo priniesť nadstavbu i do starších zariadení, do ktorých však zatiaľ nie je známe.

Vlastníte smartfón od spoločnosti Poco? A ste spokojní s MIUI upraveným pre Poco alebo by ste radšej vlastnú nadstavbu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close