Spravodajstvo

Koľko „zemiakových článkov“ potrebujete, aby ste si zahrali Doom na kalkulačke?

YouTuber rozbehal Doom na kalkulačke, ktorá bola poháňaná „článkami zemiakov“

V posledných rokoch sme mohli vidieť viacero bizarných zariadení, na ktorých si bolo možné zahrať legendárnu hru Doom, na ktorej mnohí z nás vyrástli. Od domácich spotrebičov, cez staré telefóny od spoločnosti Nokia, až po tehotenský test. Nuž, YouTuber Equalo si položil tentokrát inú otázku – Koľko  „zemiakových článkov“ je potrebných, aby ste si zahrali Doom na kalkulačke?

Doom poháňaný „zemiakmi“

To, že zemiaky sú schopné generovať elektrický prúd, nie je žiadnym tajomstvom. S týmito experimentami sme sa mohli mnohí z nás stretnúť už počas školských čias na hodinách fyziky, kedy do zemiakov stačí zapichnúť dve elektródy, napríklad pozinkovaný klinec a medenú mincu, a po ich spojení začne zemiak generovať prúd elektriny. Problémom však je, že takto vygenerovaný prúd je až príliš malým. Samozrejme, pribúdajúcimi „článkami batérie“, sa dá vygenerovať viac energie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Equalo na svojom YouTube účte publikoval video s bizarným nápadom, kde sa rozhodol otestovať, koľko zemiakov je potrebných na to, aby si zahral upravenú verziu hry Doom na kalkulačke. Hneď v úvode prezradíme, že sa mu to aj podarilo. Potreboval k tomu však vcelku veľa zemiakov. Dôvodom je, že zemiak sám o sebe nie je schopný vyprodukovať dostatok energie. Celkovo k tomuto pokusu potreboval až 770 „zemiakových článkov“, resp. 45 kilogramov zemiakov, ktoré uvaril vzhľadom na to, že uvarené zemiaky zväčšujú intenzitu prúdu, aby spojazdnil hru. Mimochodom, hru rozbehal na starej kalkulačke TI-84.

Určite odporúčame vzhliadnuť celé. Dôvodom je, že okrem „zážitku“ z hrania Doomu na kalkulačke poháňanej zemiaky, budete môcť vidieť úsmevnú situáciu, ako začali tieto zemiaky počas nakrúcania videa hniť, ktoré vydávali škodlivé výpary.

Via gizmodo.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close