Klasický dizajn vyhľadávača Google pravdepodobne čakajú veľké zmeny. Pozrite sa, aké!

Pamätáte sa na iGoogle? Google vtedy priniesol niečo, na čo svet nebol pripravený. Dnes ale môžeme očakávať malý návrat tejto služby.

Ovládate tieto užitočné Google triky?
Zdroj: Unsplash(Nathana Rebouças)

Bez základnej funkcie Googlu – vyhľadávania informácií si už ani nevieme predstaviť náš každodenný život. Dizajn vyhľadávania Google prešiel za tie roky mnohými zmenami. Existovala ale ešte jedna verzia tohto vyhľadávača s názvom iGoogle, na ktorú si spomenie už iba málokto. Na informáciu upozornil web chromeunboxed.com.

Táto verzia fungovala ako užitočná domovská stránka, na ktorej bolo prilepených mnoho miniaplikácií a celkovo fungoval iGoogle ako osobný informačný panel. Služba iGoogle ale už nefunguje, jej činnosť bola ukončená v roku 2013 a ak dnes jej názov zadáte do vyhľadávača, automaticky vás to presmeruje na základný a jednoduchý vyhľadávač Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Návrat do minulosti?

Vývojári v Google ale zrejme majú pocit, že jednoduchá stránka vyhľadávača je nevyužitá, pretože na ňu postupne pridávajú rôzne karty na štýl Google Discover. To by mohlo znamenať taký malý návrat k štýlu iGoogle.

Nižšie na obrázku môžete vidieť, ako tieto karty na stránke vyhľadávania vyzerajú. Pôjde o rôzne užitočné odkazy alebo informácie, ako napríklad počasie, prípadne predpoveď na ďalšie dni. Následne vidíme aj kartu trendy, vďaka ktorej zostanete v obraze o aktuálnom dianí. Ďalšou zaujímavou kartou je karta Čo pozerať. Vieme, že Google má neuveriteľne vyvinuté algoritmy, čo môže určite pomôcť pri odporúčaní filmu alebo seriálu.

google karty
Zdroj: chromeunboxed.com

Z prvotných snímkov nie je jasné, či sa tieto karty dajú prispôsobiť, no táto možnosť sa určite skôr alebo neskôr pri týchto kartách objaví. Dôležité je taktiež dodať, že všetky tieto karty sa dajú skryť. To je určite dobrá správa pre tých, ktorí sa pri vyhľadávaní nechcú nechať ničím rozptýliť.

Tieto karty sme zatiaľ v našich verziách vyhľadávača Google nezachytili, takže sa zdá, že Google túto novinku uvoľňuje postupne. Otázkou je taktiež to, ako to vývojári v Google optimalizujú, pretože každá vec navyše spomaľuje načítanie stránky. A to by určite nemalo pozitívny ohlas medzi používateľmi.

A čo si o tejto novinke myslíte vy? Zdá sa vám stránka vyhľadávania Google príliš jednoduchá, alebo privítate príchod informačných kariet? Podeľte sa s vašim názorom v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre