Kedy sa dostanem na rad s očkovaním? Takto si môžete pozrieť odhadovaný termín!

Kedy budem na rade s očkovaním? Tak to je otázka, ktorá zaujíma mnohých z nás. Pozrite si kalkulačku, ktorá na základe premenných vám ukáže odhadovaný termín očkovania.

vakcina ockovanie
Zdroj: Pixabay.com (geralt)

Pandémia COVID-19 zmenila život mnohým z nás pričom už viac ako 2-tretiny Slovákov má s ňou nejakú skúsenosť. Či už v podobe prekonania ochorenia, alebo v podobe, že ich blízka osoba, prípadne známy, sa stretol s týmto zákerným ochorením.

Rovnako treba povedať, že  pandémia zmenila to, ako žijeme. Začali sme viac pracovať z dobu, menej sa stretávať a podobne. Inými slovami, otočila životy mnohých z nás naruby. Vykúpením pre mnohých z nás je preto očkovanie a dosiahnutie kolektívnej imunity, vďaka ktorej by sme sa mohli už čoskoro vrátiť do normálneho života, hoci už asi nikdy nebude presne takým, ako bol predtým.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kedy budem na rade s očkovaním?

V každom prípade, hoci sa už dnes aktívne očkuje, tak vakcín je stále nedostatok a preto sa očkuje od tých najzraniteľnejších osôb, až po tých najmenej zraniteľných. Nie tak dávno sme vás informovali o projekte Čakáreň, do ktorého sa môžete už dnes registrovať. Následne je potrebné čakať na správu od úradov, kedy sa môžete ísť zaočkovať. A práve na tento problém, že nevieme kedy sa tak stane, reaguje projekt omnicalculator, ktorý je schopným vypočítať odhadovaný termín očkovania.

Hovoríme o odhadovanom termíne preto, lebo do úvahy berie viacero premenných, tie sa však plynúcim časom môžu meniť. Ide napríklad o tempo očkovania, vek očkovanej osoby, či patrí do skupiny ľudí, ktorí sú vystavení väčšiemu riziku a podobne.

Samotná kalkulačka funguje z pohľadu používateľov na veľmi jednoduchom princípe. Používateľ zadá do neho vstupy, napríklad koľko má rokov, či je pracovníkom nemocnice, domu sociálnych služieb a podobne. Následne kalkulačka zoberie do úvahy ďalšie parametre, napríklad tempo očkovania, aká je absorpcia očkovania, a vyhodí vám následne odhadovaný počet čakateľov na vakcínu vrátane termínu, kedy sa dostanete na rad.

Ockovanie COVID-19_kalkulacka odhad terminu
Zdroj: Vosveteit (printscreen)

Po zadaní vstupov, dostanete odhadovaný termín

Ako môžete vidieť nižšie, tak na základe vyplnených kritérií, nám kalkulačka odhadla, že na rad sa dostaneme koncom júna, až začiatkom júla. 

Ockovanie COVID-19_kalkulacka odhad terminu_2
Zdroj: Vosveteit (printscreen)

Pevne veríme, že vás táto kalkulačka zaujala a informácie, ktoré vám sprostredkovala, sú pre vás užitočnými.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre