Jeden sa stal hrdinom, druhý sériovým vrahom: Skutočný príbeh dvoch bratov vám nedá spať!

Disney+ ponúka pohľad na príbeh rodiny, v ktorej sa v priebehu niekoľkých rokov odohral únos aj vraždy. Tento príbeh nesmiete vynechať.

Divákmi z donútenia Disney+
Zdroj: YouTube (Hulu), úprava Vosveteit.sk

Príbehy skutočných zločinov lákajú čoraz väčšiu skupinu ľudí. Držia nás v napätí a celý čas nás nútia premýšľať nad tým, čo vlastne zločinca motivovalo k tomu, aby svoje činy spáchal. Streamovacia služba Disney+ nám ponúka pozrieť si minisériu, ktorá nás prevedie cestou hneď niekoľkých zločinov. Medzi ne môžeme zaradiť únos, pedofíliu a dokonca vraždy. Nazrieme tak do života rodiny Staynerovcov, ktorá upútala pozornosť Američanov na dlhé roky. Ak teda patríte medzi fanúšikov skutočných zločinov aj vy, rozhodne by ste titul Divákmi z donútenia: Skutočná American Horror Story.

Príbeh ako z Hollywoodu

Keď 4. decembra 1972 zmizol 7-ročný Steven Stayner cestou zo školy kúsok od Yosemitského národného parku, začalo sa pátranie, ktoré trvalo dlhšie, ako by si všetci želali. Jeho rodičia a súrodenci sa snažili malého Stevena hľadať všade možne. Alarmovali políciu aj médiá a začal sa tak príbeh, ktorý do dnešného dňa nemá riadne vysvetlenia. Stevena cestou zo školy uniesol muž menom Kenneth Parnell, ktorý si Stevena osvojil ako vlastné dieťa. Jeho rodina nestrácala nádej a médiá príbeh stále prenasledovali zo všetkých možných strán. Steven však žil ďaleko od domova pod novým menom ako Dennis Parnell.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keď sa však o 7 rokov jeho „otec“ Parnell opäť pokúsil o únos ďalšieho dieťaťa ako jeho brata, Dennis, teda Steven už nedokázal trpieť ďalej. Vo chvíli, kedy bol Kenneth v práci vzal 5-ročného chlapca, ktorý mal prežiť rovnaký osud ako on a stopom sa dostal do mesta. Tam všetko vyrozprával polícii. Mohlo by sa zdať, že tu sa 7 rokov dlhý príbeh končí a my budeme svedkami šťastného konca. Príbeh si však získal takú mediálnu popularitu, že ani zďaleka nie sme u konca. Prípad únostu Stevena Staynera môžete poznať aj z filmu či mnohých adaptácií, kedy sa jeho príbeh rozoberal. Nikto si však už potom nevšimol, čo nasledovalo neskôr.

Disney+ ponúka pohľad na to, čo sa dialo s rodinou

Po tom, čo bol únosca Parnell odsúdený na takmer 10 rokov vo väzení za únos a zneužívanie mladistvých Steven začal žiť vlastný život so svojou ženou a dvoma deťmi. Neskôr však zomrel na ceste z práce pri autonehode. Dostávame sa však k prípadu jeho brata, Caryho Staynera, ktorý nevydržal všetku mediálnu publicitu a uchýlil sa k páchaniu trestných činov. Rodina Staynerovcov tak opäť zažila ďalší šok, keď v Yosemitskom národnom parku začali miznúť ženy a nachádzali sa len ich mŕtve telá.

Nikoho zrejme neprekvapí, že za prípadmi stál práve starší brat, Cary. Trojdielna miniséria sprostredkovaná službou Disney+ nám prináša pohľad na prípad neslávnej rodiny Staynerovcov, ktorá ani po 50 rokoch od zmiznutia vtedy malého Stevena nemá pokoj. Stretneme sa s rozhovormi členov rodiny no aj ľudí, ktorí boli do prípadu zapojení. Dokumentárny príbeh Divákmi z donútenia: Skutočná American Horror Story má svoje čaro a určite stojí za to, aby ste jej obetovali 2 hodiny vášho času.

Ste fanúšikmi skutočných zločinov? A poznáte tento príbeh? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre