Je váš Xiaomi smartfón pomalý? Takto jednoducho ho zrýchlite!

Ak je váš Xiaomi smartfón pomalý, tak určite vyskúšajte tieto triky. Váš smartfón zaznamená okamžité zrýchlenie.

Trápi vás pomalý smartfón?
Zdroj: Pixabay (USA-Reiseblogger) koláž: vosveteit.sk

Určite ten pocit poznáte. Nový smartfón je po vybalení z krabice neuveriteľne rýchly a svižný a vy by ste tento stav chceli udržať čo najdlhšie. No po čase sa bohužiaľ smartfón vďaka rôznym dôvodom spomalí. Na informáciu upozornil web mundoxiaomi.com.

Triky na zrýchlenie zariadenia

To, že smartfón starne a požiadavky aplikácií sa neustále navyšujú neovplyvníme. Čo ale vieme ovplyvniť je starostlivosť o náš smartfón. Preto by ste z neho mali vymazať nepotrebné súbory. Tomu učiníte tak, že otvoríte aplikáciu Čistenie. Tá za vás automaticky zráta a označí nepotrebné dočasné súbory, ktoré môžete v pokoji vymazať. Niekedy vedia tieto súbory spolu vytvoriť až niekoľko GB priestoru, preto klasické čistenie netreba podceňovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
miui čistenie
Zdroj: vosveteit.sk

Podobné čistenie viete vykonať aj v aplikácií Google Files. Aj tá zvykne byť v zariadení predinštalovaná, čiže výber aplikácie na čistenie je na vás. Prípadne si ju môžete stiahnuť z odkazu nižšie. V tejto aplikácii sa v spodnej lište prekliknite do časti Vyčistiť. Následne už iba kliknite na tlačidlo Vyčistiť. Okrem iného aplikácia ponúka aj pokročilé funkcie, ako je napríklad odstránenie duplicitných súborov, fotografií a podobne. Samozrejme, nechýbajú ani rôzne filtre, aby ste sa dopátrali k informáciám, ktoré aplikácie zaberajú najviac miesta a podobne.

google files vyčistiť
Zdroj: vosveteit.sk
Files by Google
Files by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Vypnutie animácií

Toto je skôr trik pre náš mozog, no vypnutie animácií vie minimálne vizuálne neuveriteľne zrýchliť systém. Na vypnutie animácií ale potrebujete vývojárske práva. Tie povolíte mnohonásobným kliknutím na Verziu MIUI v Nastaveniach v sekcii O telefóne. Následne, ako aktivujete tento režim, tak uvidíte v spodnej časti obrazovky, že ste sa stali vývojárom. Nemusíte sa báť, pomocou tohto nastavenia dôjde len k odomknutiu vývojárskych nastavení.

Xiaomi MIUI aktivovanie rezimu vyvojarov
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne otvorte vývojárske nastavenia (Možnosti pre vývojárov), ktoré nájdete v Ďalších nastaveniach.

Moznosti pre vyvojarov_MIUI 3
Zdroj: Vosveteit

Potom už iba nájdite jednotlivé animácie, ktoré buď vypnite, alebo ich nastavte na menšie číslo, než aktuálne. Odporúčame vám ale nastaviť rýchlosť animácií na 0,5x. Následne citeľne pocítite, že zariadenie funguje rýchlejšie.

Moznosti pre vyvojarov_MIUI 3 (1)
Zdroj: Vosveteit

Zapnutie režimu Výkon

Nadstavba MIUI taktiež poskytuje režim Výkon, ktorý je o čosi náročnejší na hardvér zariadenia, no odmenou je zlepšený výkon. Treba podotknúť, že režim Výkon sa určite podpíše aj na spotrebe batérie, ktorá na jedno nabitie vydrží o čosi menej. Režim Výkon viete zapnúť v Nastaveniach v sekcii Batéria a výkon. Pod úrovňou nabitia vidíte lištu, na ktorej sa viete prepnúť do režimu Výkon (prípadne naspäť do Vyváženého režimu, alebo režimu Šetrenia batérie).

miui režim výkon
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tieto jednoduché triky pomôžu k zrýchleniu vášho Xiaomi zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre