Je režim lietadlo skutočne potrebný? Ako tento režim v smartfóne funguje a kedy by sme si ho mali aktivovať

Režim lietadlo vie nášmu smartfónu pomôcť na palube lietadla aj mimo nej. Pozrite sa, či je jeho aktivácia v lietadle stále nutná.

režim v lietadle
Zdroj: unsplash.com

Leto sa mnohým ľuďom spája s dovolenkami a lietaním do rôznych krajín. Keď si predstavíme let lietadlom, mnohým ľuďom automaticky príde na um aktivácia režimu lietadlo. Je však tento režim pri lete nutný? A čo by sa stalo, keby sme si ho vo svojom smartfóne pri lete neaktivovali? Na bližšie informácie ohľadom funkcie v smartfóne známej ako režim lietadlo sa pozrieme spolu vďaka portálu howtogeek.com. Nabudúce ak teda budete nastupovať do lietadla si tak možno spomeniete na tento režim a na to, ako skutočne funguje. A možno si na tento režim spomeniete aj inokedy, pretože má viacero výhod, ktoré sa nemusia spájať len s lietadlom.

Ako režim lietadlo vlastne funguje?

Ak sa vám niekedy podarilo režim lietadlo v smartfóne aktivovať omylom, určite ste si všimli, že vás tento režim odpojil od sietí Wi-Fi, mobilného internetu aj akéhokoľvek pripojenia k sieti. Tento režim v smartfóne má presne túto funkciu, odpojiť nás od akéhokoľvek pripojenia, pričom náš smartfón ako keby nemal spojenie so svetom. V skutočnosti tento režim funguje práve takto, odpojí nás od siete Wi-Fi, mobilného internetu a signálu, Bluetooth a aj GPS. Niektoré smartfóny však ponúkajú možnosť aktivovaťsieť Wi-Fi či Bluetooth aj pri zapnutom režime lietadlo, treba ich však znovu aktivovať po zapnutí tohto režimu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V skutočnosti dnes množstvo letov ponúka aj Wi-Fi pripojenie na palube, no využitie režimu lietadla je akousi poistkou. V budúcnosti by však pripojenie pomocou siete Wi-Fi, no aj mobilné pripojenie na palube lietadla mohli byť samozrejmosťou. Na také niečo si však ešte počkáme, keďže sa celá technológia musí vylepšiť. Dôvodom, prečo sa odporúča režim lietadlo na palube lietadla využiť je, že mobilný signál v smartfóne v tejto výške nie je dokonalý a má svoje chyby, na čo by mohli doplatiť aj ostatné zariadenia.

Prečo tento režim v smartfóne potrebujeme?

Možno aj vy viete, že sa váš smartfón automaticky snaží pripojiť k čo najsilnejšej sieti. Vo výške letu však veľa možností k pripojeniu nemáme, no náš smartfón sa aj tak snaží ďalej pripájať k mobilnému signálu. Aj z tohto dôvodu niektoré krajiny zakazujú využívanie týchto zariadení na palube lietadla. Akonáhle sú totiž vysielače pre mobilný signál ďalej, náš smartfón sa pokúša zvýšiť svoj signál, aby s týmito vysielačmi mohol komunikovať. Toto zosílenie sa ale môže rušiť so senzormi lietadla a spôsobiť problémy s citlivými navigačnými systémami. Ak si však režim lietadlo na palube zabudnete zapnúť neznamená to, že by vaše lietadlo malo automaticky spadnúť.

Práve mobilný signál alebo skôr jeho absencia môže spôsobovať problémy počas letu. Preto je pre nás lepšie, ak si režim lietadlo v smartfóne počas letu aktivujeme. Navyše pokusy o pripojenie sa k mobilnej sieti môžu náš smartfón vybíjať o niečo viac, ako sme zvyknutí. Preto by sme pre úsporu energie mali mať tento režim zapnutý. A neplatí to len počas letu, energiu s ním môžeme šetriť aj pri bežnom používaní a výhod so sebou nesie oveľa viac. Treba si však uvedomiť, že počas jeho aktivácie sa nikam nedovoláme a nikto sa nebude vedieť spojiť s nami.

Využívate vo svojom smartfóne režim lietadlo aj vy? A z akých dôvodov si ho aktivujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre