ANDROIDAppleSpravodajstvo

Režim v lietadle vo vašom smartfóne môžete využiť i za iným účelom ako len počas cestovania lietadlom

Režim v lietadle vo vašom smartfóne sa väčšine z nás spája najmä s cestovaním. Využiť ho môžete však aj v iných situáciách, pozrite sa kde.

Dnešné smartfóny obsahujú mnoho funkcií. No pri niektorých naplno nevyužívame ich potenciál. Takým príkladom je určite režim V lietadle. Tento režim vie vypnúť akékoľvek sieťové pripojenie a využívame ho najmä pri ceste lietadlom. No tento režim nám vie byť užitočný oveľa častejšie.

Výhody používanie režimu V lietadle

V dnešnom článku sa vám posnažíme ukázať najväčšie výhody tohto cestovateľského režimu. Uvidíte, že jeho používanie vám vie uľahčiť každodennú činnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Šetrenie batérie

Vypnutím všetkých sieťových pripojení nesmierne šetríte batériu a tým pádom zariadenie vydrží viac na jedno nabitie. Preto ak sa nachádzate v situácii, kedy potrebujete udržať svoje zariadenie nažive, použite mód V lietadle. Jeho zapnutie a aj vypnutie je jednoduché a rýchle.

bateria smartfonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen)

Rýchly reštart mobilnej siete

Zapnutím režimu V lietadle sa vypne sieťové pripojenie. Po vypnutí režimu sa smartfón na siete znova pripojí. Pripomína vám to niečo? Áno, ide o jednoduchý reštart, ktorý často vyrieši mnoho problémov spojených so zle fungujúcim internetom a signálom. Preto ak máte problém so sieťou, nemusíte zdĺhavo reštartovať zariadenie, stačí vyskúšať letový režim.

Hranie hier bez reklám

Reklamy, reklamy a ešte raz reklamy. Tie sú prítomné vo väčšine hier a aplikácií, najmä v tých, ktoré sú dostupné zadarmo. Niektoré hry zobrazujú reklamy iba ak ste pripojený k sieti. No developeri sú vynaliezaví a vedia do kódu zakomponovať nutnosť pripojenia k sieti. Avšak na tú hŕstku hier vie fungovať aj tento trik s režimom V lietadle.

Rýchlejšie nabíjanie smartfónu

So zníženou spotrebou batérie ide ruka v ruke aj rýchlejšie nabíjanie zariadenia. Keďže väčšina vecí, ktoré majú najväčší odber energie sú vypnuté, aj nabíjanie zariadenia bude zrýchlené.

technologia rychleho nabijania_rychle nabijanie smartfonu
Zdroj: unsplash.com (Onur Binay)

Anonymné používanie textových aplikácií

Poslednou výhodou je anonymné používanie textových aplikácií. Ak na vás v schránke, napríklad vo WhatsAppe čaká správa, v režime V lietadle ju viete otvoriť bez toho, aby druhá strana videla známe logo zobrazenia správy. Informácia o zobrazení správy sa na server odošle až po následnom vypnutí daného režimu.

Toto boli najväčšie výhody používania režimu V lietadle. Je ale potrebné pripomenúť, že počas zapnutia daného režimu sa neviete pripojiť na internet a taktiež neviete prijímať hovory alebo SMS správy. Preto tento cestovateľský režim nepoužívajte v prípadoch, keď čakáte dôležitý hovor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close