Je možné vyskúšať si Windows 10 S na vlastnej koži. Má to však niekoľko háčikov

Zdroj: vlastný

Operačný systém Windows 10 S spoločnosť Microsoft predstavila už relatívne dávnejšie spolu s viacerými zariadeniami ako je napr. Surface Laptop a ďalšie. No, až v týchto dňoch sa dostala do obehu pre komerčné/nekomerčné využitie. L

Táto verzia operačného systému je určená hlavne pre vzdelávací a tretí sektor, nejedná sa však o klasický Windows. Spolu s ním prichádza aj viacero obmedzení, ale tým najvýraznejším je možnosť inštalácie hier a aplikácií len prostredníctvom Windows Store obchodu. Preto krátko po predstavení sme mohli vidieť „znovu zrodenie“ viacerých populárnych služieb v rámci Windows obchodu (napr. Spotify a ďalšie).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Momentálne si je možné Windows 10 S vyskúšať len prostredníctvom zariadení, v ktorých nájdeme edície Windowsu Pro, Education a Enterprisie. Edícia Home, ktorú pravdepodobne nájdeme u väčšiny používateľov zatiaľ podporovaná nie je.

Potrebný inštalátor a návod ako postupovať nájdete na stránkach Microsoftu. PS: po odskúšaní Windowsu 10 S je možné spraviť roll back na pôvodný OS prostredníctvom Nastavení PC.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre