Spravodajstvo

Japonsko sa púšťa do vývoja lietajúcich áut, ktoré majú byť o pár rokov štandardným dopravným prostriedkom

Japonská vláda sa smelo púšťa do pretekov o prvý lietajúci automobil, ktorý by mohol byť využívaný ako štandardné prepravné vozidlo či už v meste, na vidieku alebo aj ako lákadlo turistov. Takýto jav je v krajine akou je Japonsko úplne prirodzený. Krajina vychádzajúceho slnka už niekoľko desaťročí patrí medzi svetovú technologickú špičku a inak tomu nie je ani teraz.

Na pomoc prichádzajú najväčšie svetové spoločnosti a odborníci

Vláda v Japonsku si momentálne „zaobstarala“ doslova vysnívaný tím odborníkov a technologických spoločností, ktoré sa majú spolupodieľať na vývoji nového typu dopravného prostriedku. Dokopy má ísť až o 21 spoločností a organizácií, medzi ktorými sú názvy ako Uber, Boeing alebo Airbus. Delegáti všetkých spoločností sa majú stretnúť 29. augusta na špeciálnej konferencii, kde majú zhodnotiť všetky možnosti a plány, ako dostať lietajúce automobily do Japonska už v najbližšom desaťročí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bez podpory štátu to jednoducho nepôjde

Konceptov, ale aj funkčných exemplárov lietajúcich áut je vo svete niekoľko desiatok, ba až stoviek, no ich reálna využiteľnosť v praxi je zvyčajne na bode mrazu. Japonská vláda hľadá riešenie momentálnej krízy vo všetkých veľkých mestách, kde sa ulice takmer neustále plnia novými automobilmi. Pri takomto projekte je ale úplne nevyhnutné, aby sa doň zapojila aj samotná vláda. Vláda by mala slúžiť nie len ako „veliteľ“ počas vývoja, ale aj ako hlavný kontrolór bezpečnostných štandardov.

Na prvý pohľad sa tieto správy nejavia ako špeciálne, no po ďalšom zamyslení sa, Vám určite zídu na um vizuály lietajúcich áut medzi mrakodrapmi. Bohužiaľ alebo chvalabohu, to čo sme pred niekoľkými rokmi považovali za sci-fi a videli sme to iba vo filmoch, sa už pomaly ale isto stáva realitou.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (carfromjapan.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close