Ikea predstavila revolučnú stoličku určenú pre hráčov. Vyrobená bude pomocou skenu zákazníka a 3D tlačiarne

Zdroj: Pixabay

Sedenie dlhé hodiny za počítačom nie je zrovna najkomfortnejšie a tento fakt si uvedomujú aj hráči počítačových hier. Na svete existuje hneď niekoľko značiek, ktoré vyrábajú kvalitné, pohodlné ale aj zdravé stoličky, ktoré sú práve určené pre častých hráčov počítačových hier. Ku spoločnostiam ako DXRacer, Maxnomic alebo Arozzi sa pridáva jeden známy, no v tejto oblasti netradičný výrobca nábytku – Ikea.

Herná stolička Ubik – najpohodlnejšia stolička na svete

Švédsky výrobca nábytku svoju novinku predstavil na Ikea Democratic Design Days 2018, kde predviedol aj unikátny moderný proces výroby a prispôsobenia. Stolička zameraná pre hráčov počítačových hier prichádza pod názvom Ubik a je výsledkom spolupráce spoločností Ikea a Unyq, americkou spoločnosťou zameranou na výrobu protetických pomôcok. Herná stolička Ubik je špeciálne prispôsobená každému zákazníkovi pomocou technológie skenovania ľudského tela a 3D tlače. Tela každého z nás je predsa úplne odlišné a vďaka spojeniu týchto dvoch technológií, by mala stolička Ubik najpohodlnejšou stoličkou, v ktorej ste sedeli.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: mspoweruser.com

Jej výroba sa začne až o pár rokov

Bohužiaľ, záujemcovia si na stoličku budú musieť počkať až do roku 2020. Výroba stoličky sa začne až v tomto roku, spoločne s ktorou sa začne aj skenovanie prvých záujemcov. Na prispôsobenie si stoličky, budete musieť navštíviť najbližšiu predajňu Ikea, v ktorej vaše telo oskenujú špeciálnym celotelovým skenerom. Po vytvorení skenu si bude musieť zákazník počkať zhruba 2 týždne, počas ktorých bude stolička vyrobená pomocou 3D tlačiarne a doručená do rúk zákazníka.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre