IDC potvrdzuje „spanilú jazdu“ spoločnosti Xiaomi, ktorá už dýcha Samsungu na krk!

Xiaomi raketovo rastie, lídrom však aj naďalej zostáva Samsung, ktorý už však nemá tak „pohodlný“ náskok, ako tomu bolo doposiaľ.

Xiaomi vs Samsung
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Len niekoľko dní dozadu vyplávali na povrch štatistiky spoločnosti Canalys, ktoré potvrdili, že Xiaomi je už druhým najväčším predajcom smartfónov na svete. Dáta spoločnosti ukázali, že Xiaomi predalo 52,8 miliónov smartfónov za druhý kvartál 2021. Prvú priečku, podľa očakávania, obsadil kórejský Samsung s 58 miliónmi predaných zariadení.

S podobnými číslami prišla aj spoločnosť IDC, ktorá rovnako potvrdzuje, že Xiaomi je už druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Celkovo bolo na trh v 2. kvartáli 2021 dodaných 313,2 miliónov smartfónov

Podľa publikovaných dát, globálne dodávky smartfónov dosiahli 313,2 milióna kusov zariadení, čo predstavuje medziročný nárast predajov na úrovni +13,2%. Nárast predajov ako takých nie je žiadnym prekvapením vzhľadom na pandémiu COVID-19, ktorá v priebehu uplynulého roku bola vypuklejšou, ako je tomu v súčasnosti.

Z analýzy spoločnosti vyplýva, že lídrom je podľa očakávania Samsung s 59 miliónmi predaných smartfónov. Celkovo sa spoločnosti podarilo pokryť 18,8% celosvetového dopytu. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou je Xiaomi, ktorá pokryla 16,9% celosvetového dopytu. Inými slovami, spoločnosť dodala na trh 53,1 milióna zariadení. Dáta rovnako ukazujú, že Xiaomi v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím minulého roka podrástlo o +86,6%. Prvú trojicu uzatvára americký Apple s 44,2 miliónmi predaných zariadení. Štvrtým najúspešnejším predajcom smartfónov je spoločnosť Oppo s 32,8 miliónmi predaných smartfónov. Prvú päticu uzatvára vivo s 31,6 miliónmi predaných zariadení.

IDC Globalne predaje smartfonov 2. kvartal 2021
Zdroj: IDC

„Celosvetovo všetky čínske značky rýchlo rastú, pričom Xiaomi v tomto štvrťroku dosiahlo rekordný objem a medziročný rast 86,6%. Ďalšou vychádzajúcou hviezdou je realme, ktorá zaznamenala najrýchlejší medziročný nárast spomedzi 10 najväčších predajcov smartfónov a to až o 149 % pričom viac ako tri štvrtiny jeho objemu predajov pochádzajú z krajín mimo Číny. Keďže všetky tieto čínske značky sa zameriavajú na regióny ako Európa, Latinská Amerika a Blízky východ a Afrika, tak ide o konkurenciu najmä pre spoločnosti Samsung…“ hovorí Nabila Popal z IDC.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre