Huawei zaznamenal ďalšie rekordné predaje, tentokrát v Číne. Ostatní výrobcovia naopak výrazne strácajú

Čínsky Huawei stále viac a viac naberá na popularite. Dokazujú to aj čísla z domovského trhu

Huawei logo
Zdroj: VoSveteIt.sk

Čínsky Huawei je aj napriek všetkým tohtoročným problémom stále na vrcholných priečkach trhu a s istotou môžme povedať, že naberá na popularite oveľa viac, ako ktorýkoľvek iný výrobca smartfónov na svete. Obrovskú rastúcu popularitu dokazujú aj najnovšie štatistiky z druhého štvrťroku 2019 z domovskej Číny. Huawei vo svojej domovine totižto zaznamenal rekordne vysoké predaje smartfónov a to aj napriek tomu, že celkový predaj výrazne klesol.

predaj smartfonov v cine
Zdroj: Canalys

Čínsky trh so smartfónmi opäť upadá

Štatistiky zverejnené spoločnosťou Canalys poukazujú na ďalší zásadný pokles predajov smartfónov na čínskom trhu. Predaje oproti prvému štvrťroku klesli o 6%, pričom sa celkovo predalo zhruba 97,6 miliónov smartfónov. Paradoxom však je, že domáci Huawei z tejto situácie vyžmýkal úplné maximum, keďže podiel tejto spoločnosti stúpol až na 38,2%. Číselne sa jedná o 37,3 milióna predaných zariadení, čo predstavuje až 31% medziročný nárast v predajoch smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
huawei narast predajov v cine
Zdroj: Canalys

Ostatní výrobcovia zaostávajú

Na Huawei sa musia doťahovať výrobcovia ako OPPO, Vivo, a Xiaomi, pričom poslednú priečku obsadil Apple. Všetci 4 výrobcovia ale oproti spoločnosti Huawei svoje pozície výrazne oslabili. Trhový podiel spoločnosti Oppo klesol na 18,3%, pričom predala zhruba 17,9 miliónov smartfónov, podiel spoločnosti Vivo klesol na 17,5% s 17,1 miliónmi predaných smartfónov, ďalšiu priečku obsadilo Xiaomi, ktoré spadlo na 11,8%, pričom predalo iba 11,5 milióna smartfónov. Piatu priečku obsadil Apple, ktorého podiel klesol na 5,8%, keďže predal iba 5,7 milióna smartfónov.

Z čoho Huawei ťaží najviac?

Analytici zo spoločnosti Canalys uvádzajú, že za enormný nárast spoločnosti Huawei v domovskej Číne môže najmä nástup 5G technológií. Tá je v tejto oblasti svetovým lídrom a jej smartfón Huawei Mate 20 X sa teší veľkej popularite. V porovnaní s ostatnými ponúkanými 5G smartfónmi je zrejme práve vlajkonosič od Huawei tou najzaujímavejšou a najvýhodnejšou voľbou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre