Huawei začne nahradzovať Android operačným systémom HarmonyOS už o pár dní. Vieme najhorúcejšie podrobnosti!

Oficiálne uvoľnenie komerčnej verzie HarmonyOS pre smartfóny je na spadnutie.

Huawei Android a HarmonyOS
Zdroj: Vosveteit, Huawei, Android

Sankcie amerických úradov voči spoločnosti Huawei narobili čínskemu technologickému gigantovi mnoho nepríjemnosti. Tie nielen spôsobili, že Huawei nechcene, hoci dobrovoľne predal dcérsku značku Honor, ale musel akcelerovať aj vývoj alternatívneho operačného systému HarmonyOS. Nehovor viac o tom, že spoločnosť nemá prístup k mnohým komponentom, čo má za následok vo všeobecnosti nedostatok smartfónov spoločnosti na trhu. To sa dokonca pretavilo v to, že Huawei vypadol z rebríčka 5-najpredávanejších výrobcov na svete.

HarmonyOS je na ceste

O operačnom systéme HarmonyOS môžeme bezmála počúvať už 2 roky. Zatiaľ, čo doteraz bol dostupný len v chytrých televízor, či v inej drobnej elektronike, tak najnovšie čoskoro oficiálne zavíta aj do smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oficiálne hovoríme preto, lebo spoločnosť ho koncom minulého roka uvoľnila pre BETA testerov a najnovšie je naplánované jeho komerčné sprístupnenie. Ako informuje portál thenextweb, Huawei začne s oficiálnou distribúciou HarmonyOS už začiatkom budúceho mesiaca. Stať by sa tak malo od 2. júna. 

200-miliónov smartfónov a to ešte v tomto roku

Spoločnosť v nedávnej minulosti prezradila, že v priebehu tohto roka odhaduje, že by mohla HarmonyOS dostať do 3-stoviek miliónov zariadení, z čoho má byť 200 miliónov smartfónov. Rovnako nedávno vyplávali na povrch informácie, že Huawei má ambíciu v stredobodom horizonte odhryznúť z trhového koláča mobilných operačných systémom okolo 16%.

Dnes nevieme presne povedať, ako sa zmení používateľske správanie a či používatelia telefónov Huawei opustia Android, alebo nie. Dôvodom je, že HarmonyOS podľa zistení viacerých leakerov je vo veľkej miere odvodený z Androidu. Na druhej strane, niektoré z testov vývojárskej verzie OS ukazujú, že je o niečo lepšie optimalizovaným. Rovnako musíme dodať, že Huawei s distribúciou HarmonyOS začne pravdepodobne najprv v domácej Číne a neskôr prídu na rad ďalšie regióny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre