Huawei uvoľňuje stabilnú verziu EMUI 10 v Európe pre prvé zariadenia

Spoločnosť Huawei sprístupňuje oficiálnu verziu EMUI 10 pre prvé zariadenia v rámci Európy. Konkrétne pre modely P30, P30 Pro a Mate 20.

EMUI 10
Zdroj: Huawei (Twitter)

Posledné týždne spoločnosť Huawei pilne testovala novú verziu nadstavby EMUI 10 v  rámci svojich BETA programov naprieč viacerými regiónmi. Výnimkou nebolo ani Slovensko, kde spoločnosť sprístupnila pre pár stoviek používateľov BETA program. Portál Gizmochina.com upozorňuje na to, že spoločnosť aktuálne začína vypúšťať komerčnú verziu nadstavby pre prvých európskych používateľov.

Stiahnite si EMUI 10 pre Huawei P30, P30 Pro a Mate 20

Veľkosť aktualizácie podľa zverejnených screenshotov je približne 4,5GB a  nesie kódové označenie EMUI10.0.0.168. Portál píše, že update je dostupný prostredníctvom OTA (Over the air) a je založený na najnovšej verzii Androidu 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
EMUI-10 pre huawei P30
Zdroj: gizmochina.com

Nová nadstavba EMUI 10 prináša viacero noviniek, od dizajnových zmien až po nové funkcie. Za spomenutie stojí napríklad služba HiCar (ktorá je alternatívou voči Android Auto) prepájajúca smartfón s autom, rozšírené možnosti interakcií medzi smartfónom a počítačom, ako aj nové UI rozhranie, vrátane Tmavého režimu. Ak Vás zaujíma prehľad tých hlavných noviniek, ktoré nájdu používatelia EMUI 10 vo svojich zariadeniach, tak Vám dávame do pozornosti jeden zo starších článkov, prípadne video nižšie z oficiálneho predstavenia nadstavby.

Ak Vám systém neposkytol ešte aktualizáciu, tak ju skúste vyvolať manuálne – prejdite do Nastavení > Systém > Aktualizácia softvéru > Vyhľadať aktualizácie. V prípade ak ju nemáte ešte dostupnú, tak chvíľku počkajte, spoločnosť ju pravdepodobne uvoľňuje postupne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre