HuaweiSpravodajstvo

Huawei tvrdí, že do roku 2021 dokáže byť úplne nezávislý od spoločností a technológií z USA

Podľa vrcholného predstaviteľa spoločnosti Huawei France má spoločnosť stále plán B

Americko-čínska obchodná vojna sa síce pomaly blíži ku koncu, no ani jedna z čínskych spoločností stále nemá vyhraté. Najnovšie vyhlásenia Donalda Trumpa síce napovedajú, že čínski giganti, ako Huawei či ZTE, sa možno časom na trh v USA vrátia, no predstavitelia týchto spoločností sa na slová amerického prezidenta už tak nespoliehajú. Najnovším príkladom je rozhovor pre francúzsky portál Challenges, v ktorom Zhang Minggang, zástupca generálneho riaditeľa Huawei France uviedol, že spoločnosť Huawei môže byť nezávislá od amerických spoločností a technológií už o dva roky, samozrejme iba v prípade, ak spoločnosť zavedie tie najráznejšie opatrenia.

Dôsledky americko-čínskej obchodnej vojny sú značné

Predstaviteľ francúzskej pobočky spoločnosti Huawei v rozhovore taktiež uviedol, že spoločnosť bola výrazne zasiahnutá americko-čínskou obchodnou vojnou, no spoločnosť Huawei z nej vyjde silnejšia, ako kedykoľvek predtým. Telekomunikačný gigant údajne v úzadí pracuje na vlastných riešeniach vo všetkých oblastiach, či už sa bavíme o vlastnom operačnom systéme pre všetky rôzne zariadenia, alebo o vlastných mikročipoch a iných polovodičoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rukáve má plán B

Zaujímavým bodom rozhovoru bolo aj odhalenie „plánu B“, do ktorého by mala spoločnosť podľa Zhanga Mingganga investovať oveľa viac prostriedkov. „V roku 2021, ak bude naďalej pretrvávať takáto situácia, budeme mať úplne vlastné technológie,“ uviedol zástupca generálneho riaditeľa Huawei France. Samozrejme, s úplne vlastnými technológiami môže spoločnosť počítať iba vtedy, ak by ku plánu B naozaj pristúpila a aktuálna situácia vyzerá tak, že to zrejme potrebné nebude.

Celú komplikovanú situáciu ohľadom spoločnosti Huawei a spore medzi Čínou a USA nájdeš na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close