Huawei spúšťa v Európe svoje prvé výskumné centrum zameriavajúce sa na 5G siete

Výskumné centrum bude vedené v spolupráci so švajčiarskym operátorom Sunrise

spolocnost huawei (1)
Zdroj: flickr.com, York Region (CC BY-NC-ND 2.0)

Čínska spoločnosť Huawei opäť potvrdzuje, že je svetovým lídrom vo vývoji 5G sietí. Potvrdzuje to aj najnovším spájaním síl v rámci Európy, kde najnovšie otvára prvé výskumné centrum zamieriavajúce sa na 5G siete. Prvé výskumné centrum spoločnosti Huawei v tejto oblasti bude vedené v spolupráci s najväčším švajčiarskym telekomunikačným operátorom Sunrise, informuje spoločnosť Huawei vo svojej najnovšej tlačovej správe.

Výskum sa bude zaoberať súkromným aj podnikateľským sektorom

Spoločné inovačné centrum oboch spoločností má pomôcť vybudovať celý švajčiarsky 5G ekosystém, pričom bude sídliť v časti Opfikon, kde budú predstavované a testované živé aplikačné scenáre pre 5G, ktoré už boli spustené, alebo sa budú chcieť stať súčasťou komerčného sektora.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Otvorením prvého spoločného inovačného 5G centra v Európe sme ako popredný poskytovateľ 5G podnikli ďalší dôležitý krok. To, čo sme dnes odprezentovali ukáže obrovský potenciál aplikácií 5G sietí pre súkromný aj podnikateľský sektor. Osobitne som hrdý na to, že sme prvým poskytovateľom na svete, ktorý spustil službu cloudového hrania s rozlíšením 4K prostredníctvom 5G siete,“ povedal Olaf Swantee, generálny riaditeľ spoločnosti Sunrise.

Namerané boli neuveriteľné prenosové rýchlosti

Švajčiarsky operátor Sunrise patrí medzi najväčších inovátorov v rámci 5G v Európe. Cloudové hranie vo vysokom rozlíšení, či skvelé pokrytie miest, či dokonca vidieckych oblastí 5G sieťou, je iba zlomkom toho, čo spoločnosť plánuje. Tento fakt znásobujú aj nedávno namerané rýchlosti funkčnej 5G siete, ktorej rýchlosť v meste Zurich bola nameraná na úrovni až 3,67 Gbps.

„Centrum je veľmi dôležité pre Huawei a pre priemysel,“ dodal Haitoa Wang, generálny riaditeľ spoločnosti Huawei Switzerland. „Cieľom je stimulovať 5G ekosystém vo Švajčiarsku tým, že predstavíme skutočné prípady použitia 5G našim obchodným zákazníkom a spotrebiteľom, pričom podporíme spoločnosti tretích strán pri vývoji a testovaní ich aplikácií založených na 5G. Vďaka tomuto centru môžeme riadiť inovácie v rámci 5G, jednej z hlavných technológií pre nasledujúce desaťročie.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre