HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezradil presný dátum predstavenia produktovej línie smartfónov Mate 40

Poznáme oficiálny termín, kedy Huawei predstaví novú high-end produktovú radu smartfónov

Konečne! Fanúšikovia spoločnosti Huawei majú dôvod na radosť, spoločnosť totiž prezradila oficiálny termín, kedy predstaví produktovú radu smartfónov Mate 40. Stane sa tak ešte v priebehu tohto mesiaca.

Už o pár dní spoznáme zariadenia z produktovej rady Mate 40

Huawei prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľal len pred niekoľkými chvíľami status, v rámci ktorého informoval verejnosť, že 22. októbra, teda za necelé dva týždne, predstaví pripravované smartfóne Mate 40.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O novej produktovej rade smartfónov toho vieme vcelku veľa. Len pred pár dňami sme mohli vidieť kamerový modul smartfónu v Pro verzii, ktorý odhalil netradične rozmiestnenie snímačov.

huawei mate 40_fotografia zachytavajuca kamerovy modul_2
Zdroj: Gizmochina.com

Ďalej, dnes už vieme, že zariadenia budú poháňané procesorom Kirin 9000, ktorý podľa všetkého bude vyrobený 5nm technológiou (pozn. redakcie: aktuálne špekulácie hovoria, že na globálnom trhu budú zariadenia dodávane s iným procesorom. Dôvodom majú byť sankcie zo strany USA, v dôsledku ktorých Huawei nemá dostatok procesorov Kirin, ktoré vyrábala spoločnosť TSMC). Rovnako sa očakáva, že zariadenie v najvyššie konfigurácii poskytne 12GB operačné pamäte RAM, či 512GB úložný priestor. Samozrejme,  v zariadeniach by nemal absentovať ani displej typu Super AMOLED.

HarmonyOS 2.0

Očakáva sa, že nová produktová rada smartfónov Huawei Mate 40 bude poháňaná Androidom 11 v kombinácií s EMUI 11. Čo sa týka vlastného operačného systému HarmonyOS (pozn. redakcie: v domácej Číne je OS označovaný ako HongmengOS 2.0), tak spoločnosť pred pár dňami prezradila, že aktualizácia s novým operačným systémom bude dostupnou aj pre smartfóny poháňané procesorom Kirin 9000, teda aj pre smartfóny z produktovej rady Mate 40. Očakáva sa, že aktualizáciu dostanú v prvej várke smartfónov, niekedy v úvode budúceho roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close