HuaweiSpravodajstvo

Huawei predstavuje dostupný Honor 9A a zároveň hlási, že počet aplikácií v App Gallery dosiahol ďalšiu métu

Huawei (Honor) predstavil cenovo dostupný smartfón Honor 9A, ktorého odporúčaná cena je 149€. Okrem iného v App Gallery je už viac ako 60 tisíc aplikácií

Huawei predstavuje nový smartfón Honor 9A, ktorý zaujme z viacerých uhľov pohľadu. Jedným z tých „naj“ je batéria zariadenia, na ktorú spoločnosť extra upozorňuje. Dôvodom je jej kapacita 5 000mAh, ktorá sľubuje prehrávanie hudby do 37 hodín, alebo prehrávanie videí do 35 hodín, prípadne 33 hodín hovoru.  Len pre zaujímavosť, ide o rovnako veľkú  kapacitu batérie akou disponuje aj Samsung Galaxy S20 Ultra.

Honor 9A_bateria
Zdroj: Youtube (HONOR)

Huawei ďalej hovorí, že hoci batéria je gigantickou, tak aj napriek tomu je zariadenie vcelku ľahké a štíhle. Váži 185 gramov a široké je 9,04 milimetra. Spoločnosť ďalej ako sme u nej zvyknutí, vábi aj na kameru. Konkrétne hovoríme o trojici kamier, ktorá je umiestnené v zadnej stene zariadenia. Hlavný snímač ponúka 13-megapixelov, ktorý je doplnený o 5-megapixelový širokouhlý snímač so šírkou záberu 120°  a 2-megapixelový hĺbkový snímač.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Honor 9A_kamera
Zdroj: Youtube (HONOR)

Honor 9A ďalej ponúka 6,3“ IPS LCD displej s HD rozlíšením (1600 x 1200 bodov). Zariadenie je poháňané procesorom MediaTek Helio 672R s 8-jadrami, ktorý je doplnený o 3GB RAM a 64GB úložný priestor, ktorý je možné rozšíriť o dodatočných 512GB pomocou pamäťovej karty. Okrem iného smartfón ponúka 2 aktívne SIM karty súčasne. Telefón zároveň beží na najnovšie verzii Androidu 10 v kombinácii s nadstavbou Magic UI 3.1. Odporúčaná cena smartfónu je 149€.

Rozrastá sa aj AG platforma o nové aplikácie

Huawei zároveň oznamuje, že okrem toho, že bol predstavený nový AG smartfón, tak do obchodu App Gallery pribudlo viacero známych aplikácií. Konkrétne hovorí o známej zoznamka Badoo, pričom beží na technológii Quick App. Ide technológiu vyvinutú priamo pre AppGallery, ktorá umožňuje používať aplikácie bez inštalácie.

„Táto inovatívna funkcia je vyvinutá priamo pre AppGallery a umožňuje používať aplikácie bez inštalácie. Hlavnou výhodou rýchlych aplikácií je nielen oveľa menšia náročnosť na pamäť, ale tiež prispievajú k plynulejšiemu výkonu smartfónu pri veľkom zaťažení.“ píše spoločnosť vo svojej tlačovej správe.

Okrem iného pribudli aj známe aplikácie ako Joom (ide o nákupnú platformu), Windy, Live Wallpapers 4K, Backgrounds 3D/HD – Pixel 4D, Parallax Background HD – Animated Live Wallpaper 3D, Live Wallpapers, Ringtones a ďalšie .

Huawei v závere dodáva, že aktuálny počet aplikácií a hier v obchode App Gallery prekročil magickú hranicu 60 tisíc. 

Predstavenie samotného smartfónu vrátane ďalších produktov si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close