HuaweiSpravodajstvo

Huawei predpokladá, že 6G technológiu vyvinú do 10 rokov. Poznáme aj prvý odhad prenosových rýchlosti

Huawei predpokladá, že do 10 rokov vyvinú 6G technológiu. Odhaduje, že bude až 100-krát rýchlejšia ako súčasná 5G technológia.

Ren Zhengfei, zakladateľ spoločnosti Huawei ešte v polovici augusta potvrdil, že začali pracovať na vývoji 6G technológie, a to aj napriek tomu, že pokrytie súčasnou 5G technológiou je minimálne.

Jednou z hlavných úloh spoločnosti na najbližšie obdobie je komercializácia 5G technológie a vybudovanie dostatočnej infraštruktúry a pokrytia naprieč viacerými regiónmi sveta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vykonávame paralelné práce na 5G a 6G, takže sme začali 6G už dávno,“ hovorí Zhengfei, píše portál Huaweicentral.com. Zhengfei ďalej dodal, že sú v skorej fáze vývoja.

V každom prípade, Ren si myslí, že 6G technológia nie je až tak vzdialenou. Domnieva sa, že realitou by mohla byť v priebehu 10 rokov.

Slová Ren Zhengfei potvrdil aj Richard Yu, výkonných riaditeľ spoločnosti Huawei. Ten ďalej dodal, že 6G technológia vytvorí nové komunikačné kanály, a to nie len na Zemi, ale aj naprieč vesmírom. Podľa jeho očakávaní, prenosová rýchlosť 6G technológie bude až 100-krát rýchlejšia v porovnaní s 5G (pozn. redakcie: maximálna prenosová rýchlosť 5G je do 10 Gb/s).

6G technológia bude použitá pre široko používané služby orientované na používateľa, internet vecí (IoT), priemyselné použitie, autonómne vozidlá, inteligentné továrne a ďalšie oblasti, povedal Yu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close