Huawei P50 bude pravdepodobne uvedený na trh s HarmonyOS. Naznačujú to najnovšie úniky fotografií zariadenia

Huawei P50 pravdepodobne bude uvedený na trh s HarmonyOS.

Huawei-p50-prototype-live-images-leak-3
Zdroj: androidheadlines

O smartfóne Huawei P50 sme mohli v uplynulých týždňoch čítať viacero správ. Dokonca sa objavil aj údajný termín jeho predstavenia. Druhým dychom však treba dodať, že smartfón nakoniec v iniciovanom termíne nebol uvedený na trh, bohužiaľ.

Aktuálne sa objavila séria fotografií, ktorá odhaľuje kompletný vzhľad smartfónu P50. Na tému upozorňuje portál androidheadlines.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

P50 bude pravdepodobne uvedený na trh s HarmonyOS

Fotografie, ktoré boli publikované portálom Androidheadlines sú v súlade s dizajnovými skicami a rendermi, ktoré v minulosti vyplávali na povrch. Čo je však na nich najviac zaujímavé, je popis „Powered by HarmonyOS“, teda poháňané operačným systémom HarmonyOS.

Huawei-p50-prototype-live-images-leak-2
Zdroj: androidheadlines

Ak by sa potvrdila pravosť týchto fotografií, o čom aktuálne naprieč našou redakciou nepochybujeme, tak smartfón by mohol byť uvedený na trh s dlho pripravovaným operačným systémom, ktorý má konkurovať Androidu.

Okrem iného publikované správy hovoria, že smartfón bude disponovať kamerovým modulom Sony IMX 800 s veľkosťou snímača 1“. Išlo by tak o jeden z najväčších snímačov dostupných na trhu, ktorý nájdeme v smartfóne.

Huawei-p50-prototype-live-images-leak-1
Zdroj: androidheadlines

Informácie zverejnené portál Androidheadlines ďalej hovoria, že zariadenie bude poháňané procesorom Kirin 9000. Nuž, ale nepotešíme vás dátumom uvedenie zariadenia na trh. Aktuálne správy totiž naznačujú, že produktová rada smartfónov P50, bude predstavená najskôr v júni tohto roka. Tu treba dodať, že nedávno publikované správy hovorili o tom, že zariadenia budú uvedené na trh už v apríli, čo sa bohužiaľ nestalo.

Hoci dnes nevieme povedať presný termín predstavenia smartfónov, tak druhým dychom musíme dodať, že spoločnosť sa aktuálne pasuje so sankciami zo strany amerických úradov. Tie dokonca zapríčinili, že Huawei vypadol z rebríčka najpredávanejších výrobcov smartfónov. Dôvodom však nie je, že by o telefóny spoločnosti nebol záujem, ale nedostatok komponentov vzhľadom na sankcie zo strany amerických úradov. Ide obzvlášť o procesory, ktorých je okrem iného na trhu vo všeobecnosti nedostatok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre