Recenzie

Huawei P20 Lite je brutálne zaujímavý smartfón s inšpiráciou iPhonu X a skvelou výbavou | RECENZIA

Huawei P20 Lite je veľmi zaujímavý smartfón už na prvý pohľad. Niekomu by sa mohlo zdať, že sa pozerá na iPhone, ale nie, toto je jednoduchý nový dizajn čínskeho výrobcu, ktorý však vyzerá aj vďaka sklenenej prednej a zadnej strane zaujímavo. Displej má veľkosť 5,84“ a jeho jemnosť je 432 ppi. Displej je tak dostatočne ostrý, ponúka zaujímavé podanie farieb, no a jeho jedinou škodou je podľa mňa horný výrez, kde nájdeme reproduktor, senzory a 16 Mpx selfie fotoaparát, ktorý vytvára naozaj skvelé selfie zábery.

Huawei P20 Lite
Zdroj: vlastný

Zadný duálny fotoaparát prichádza s 16 + 2 Mpx rozlíšením a jeho kvalita je na strednú tiredu postačujúca. V dobrých svetelných podmienkach tento smartfón jednoducho dokáže vytvoriť veľmi dobré fotografie, pri slabšom svetle je už však viditelnejší šum a menej ostré detaily. Hold, za nevýhodu považujem absenciu optickej stabilizácie a nemožnosť nahrávania 4K videa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P20 Lite
Zdroj: vlastný

Huawei P20 Lite nerobí kompromisy ani napriek strednej triede

P20 Lite je poháňaný 8-jadrovým procesorom, 4 GB RAM pamäťou, 64 GB úložiskom a samozrejme vo výbave nechýbajú dva sloty pre sim kartu či slot pre pamäťovú kartu. Mimochodom, 3000 mAh ponúka jednodňovú výdrž smartfónu pri aktívnom používaní. Lite beží na androide 8 s upraveným prostredím od Huawei, ktoré je rýchle, plynulé a dnes ho určite považujem za jedno z najrýchlejších prostredí bežiacich na Androide vôbec. Mimochodom, P20 Lite ponúka na zadnej strane rýchlu odtlačku prsta, smartfónu ponúka FM rádio a konečne už aj USB Type-C konektor. Nepoteší napríklad absencia bezdrôtového nabíjania, ale je to daň za strednú triedu.

Aký je teda Huawei P20 lite? Smartfón sa vďaka displeju s pomerom strán 19:9 veľmi príjemne drží, displej je dostatočne ostrý a ponúka verné farby. Spracovanie smartfónu je na vyššej úrovni. Poteší dostatočný výkon s viac ako 88 000 bodmi v AnTuTu benchmarku, ktorý v kombinácii s tak dobre optimalizovaným prostredím môže postačovať aj náročnejším užívateľom. Za nevýhody by som okrem už zmienených ešte označil možno slabšie kvalitný reproduktor či chýbajúcu vodeodolnosť a viac vytŕčajúci fotoaparát. Naopak za výhody musím spomenúť možnosť odomykania smartfónu prostredníctvom tváre, dostatočný výkon v strednej triede a zaujímavý fotoaparát.

Huawei P20 lite z blízka (galéria)

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close