HuaweiSpravodajstvo

Huawei odložilo kvôli „vojne“ s USA predstavenie nového notebooku. Ohrozená je celá počítačová divízia

Obchodná vojna medzi Čínou a USA má ďalšiu obeť, ktorá opätovne spadá pod krídla čínskej spoločnosti Huawei. Reč je o dlho pripravovanom notebooku, ktorý mal byť predstavený už čoskoro na výstave CES Asia v meste Shanghai. O ďalších problémoch spoločnosť Huawei informoval portál The Information.

Huawei je závislý na produktoch z USA

Portálu The Information boli údajne zdelené informácie priamo od zamestnancov spoločnosti Huawei. Tí tvrdia, že sankcie zo strany USA jednoducho zablokovali dodávky viacerých produktov, ktoré spoločnosť potrebuje na výrobu svojich produktov. Reč je najmä produktoch od spoločnosti Intel, ako aj o softvérových riešeniach od Microsoftu. Pôvodný plán bol predstaviť notebook už tento týždeň, no predstavenie sa nakoniec odložilo na dobu neurčitú. Zatiaľ nikto netuší, či sa vôbec nového notebooku od Huawei s operačným systémom Windows niekedy ešte dočkáme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ohrozená je celá divízia

I keď sa viacerí vrcholní predstavitelia spoločnosti Huawei v minulosti odvolávali na svoje vlastné technologické výdobytky, na ktorých pracovala spoločnosť niekoľko rokov, Huawei stále nedokáže niektoré svoje produkty vyrobiť úplne sám. Typickým príkladom je práve počítačová divízia, ktorá je jednoducho založená práve na produktoch pochádzajúcich z USA. Najviac ohrozenou je práve línia zariadení MateBook, ktorých výroba je už údajne pozastavená.

Viac noviniek o spoločnosti Huawei a o celej obchodnej vojne medzi Čínou a USA nájdete na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close