Huawei na Slovensku spúšťa predaj zariadenia P40 Lite E. Láka hlavne na kameru a veľkú batériu

Huawei P40 Lite E oficiálne vstupuje do predaja. Čínsky technologický gigant láka na kameru smartfónu, veľkú batériu a zvučné meno „P40“

Huawei P40 Lite E
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), Huawei

Produktová rada smartfónov P40 od spoločnosti Huawei sa rozširuje na Slovensku o ďalší model. Čínsky technologický gigant predstavil ešte v marci zariadenie P40 Lite E, ktoré oficiálne vstupuje na slovenský trh.

Huawei láka hlavne na kameru

Zariadenie je vybavené 3-kamier umiestnených v zadnej stene, pričom hlavný snímač disponuje 48-megapixelovým rozlíšením, ktorý má prívlastok širokouhlý a disponuje s clonou f/1,8. Doplnený je o ultraširokouhlý objektív s 8-megapixelovým rozlíšením a uhlom záberu 120 °, a 2-megapixelovým hĺbkovým snímačom. Huawei okrem iného vydvihuje ½“ snímač, ktorý by mal zabezpečiť nadpriemernú kvalitu fotografií aj za slabších svetelných podmienok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vďaka tomu, že je smartfón osadený veľkým ½ palcovým snímačom, vyniká Huawei P40 lite E aj pri fotení za horších svetelných podmienok a vytvára jasné snímky s nízkym šumom.“ píše vo svojej publikovanej tlačovej správe.

Mimochodom, kamera je schopná vďaka pokročilej AI  identifikovať až 500 rôznych scén. Huawei zároveň hovorí o digitálnej stabilizácii bez použitia statívu, či podpore Nočného režimu so 6-sekundovou expozíciou, ktorá umožňuje zachytiť dostatok svetla pre jasné zábery. Zadná stena okrem iného schováva ešte snímač odtlačkov prstov v displeji.

Huawei P40 Lite E_zadna stena
Zdroj: Huawei

Čo sa týka videí, tak kamera je schopná zachytiť videá vo FULL HD kvalite pri 30fps.

Veľký displej, ale len s „dostatočným“ rozlíšením

Smartfón ďalej ponúka 6,39“ IPS LCD displej  s rozlíšením 1560 x 720 bodov , ktoré na dnešnú dobu je skôr „dostatočným“, ako nadštandardným. Pomer strán displeja je 19,5:9 a pokrýva 82,4% prednej steny. Vo vrchnej časti nájdeme ešte priestrel schovávajúci selfie kameru s rozlíšením 8-megpaixelov a s clonou f/2.0.

Zariadenie je poháňané procesorom Kirin 710F, ktorý je vyrobený 12nm procesom. Doplnený je o grafický čip Mali-G51 MP4. V praxi to znamená, že ide o zástupcu z kategórie smartfónov strednej triedy.

Z pohľadu konektivity zariadenie ponúka Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth vo verzii 5.0, navigačné systémy A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS a dokonca aj podporu FM rádia. Za čo musíme však Huawei vyhrešiť je absencia USB Type – C konektora, ktorý sa pomaly, ale isto stáva štandardom aj v tejto cenovej kategórii.

Huawei P40 Lite E_spodna stena
Zdroj: Huawei

Čo sa týka batérie, tak zariadenie disponuje kapacitou 4 000 mAh, ktorú je možné nabiť prostredníctvom rýchleho nabíjania pri výkone 10W.

Prejdime však k cene smartfónu, ktorá pre slovenský trh je odporúčaná na úrovni 199€. Zariadenie okrem iného je dodávané v rámci platformy AG, teda bez oficiálne podpory mobilných služieb. Druhým dychom však treba dodať, že AG platforma sa dnes hrdí prívlastkom 3. najväčším obchodom s aplikáciami. V súčasnosti v nej nájdete viac ako 55-tisíc aplikácií vrátane niekoľkých desiatok slovenských aplikácií.

Jedným z hlavných konkurentov zariadenia je smartfón Redmi Note 9, ktorý sa predáva o pár € drahšie.

Zdroj: tlačová správa

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre