Toto je zrejme finálny dizajn skladacieho smartfónu Huawei Mate X

Finálna verzia skladacieho smartfónu Huawei Mate X sa oproti prototypu odlišuje vo viacerých oblastiach

Huawei Mate X test
Zdroj: VoSveteit.sk

Nie je žiadnou novinkou, že spoločnosti Samsung, ako aj Huawei, nemali so štartom svojich skladacích smartfónov príliš veľa šťastia. Najväčším smoliarom je ale stále Samsung, ktorý chcel svojim smartfónom ohúriť celý trh, no nestalo sa tak. Galaxy Fold nakoniec prešiel viacerými vylepšeniami, ktoré majú zabrániť opätovným problémom a jeho návrat by sme mali zažiť už v septembri. Huawei Mate X, na druhú stranu, síce oficiálny dátum štartu predaja doteraz nemal, no Huawei takisto celý trh už niekoľko mesiacov naťahuje, keďže od predstavenia na MWC 2019 v Barcelone prešla celkom dlhá doba. Čínsky gigant tak zrejme nemal úplne všetko vyšperkované, no čas, ktorý mu viac menej „doprial“ práve juhokórejský Samsung, využil podobne na adekvátne vylepšenie svojho zariadenia. To, ako vyzerá zrejme finálna verzia smartfónu Mate X od Huawei sme sa dozvedeli len pred niekoľkými hodinami.

V rukách ho mal priamo CEO Huawei

Najnovšie fotografie od čínskej reportérky Li Wei odhaľujú zrejme finálny dizajn skladacieho smartfónu Huawei Mate X. Reportér vytvoril nižšie zobrazené fotografie na čínskom letisku, kde osobne stretol generálneho riaditeľa spoločnosti Huawei, Richarda Yu, ktorý mu umožnil vytvoriť si pár fotografií skladačky. Vďaka týmto fotografiám máme možnosť špekulovať o tom, čo Huawei vylepšilo a čo nebolo s prototypom úplne v poriadku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
huawei mate x finalny dizajn
Zdroj: Weibo – Li Wei

Na fotografií zadného panelu sa nachádza veľká dávka noviniek, oproti verzii, ktorú sme držali v rukách aj my na výstave IXPO 2019. Finálna verzia totižto disponuje v poradí 4. zadným snímačom fotoaparátu a podľa všetkého ide o TOF snímač, ktorý ma za úlohu zisťovať hĺbku obrazu.

Zmenou prešli aj ďalšie časti

Ďalšou novinkou je aj zväčšené tlačidlo na „odistenie“ obrazoviek, vďaka čomu bude otváranie a zatváranie zariadenia o čosi jednoduchšie a rýchlejšie. Poslednou novinkou je celkom štýlový karbónový dizajn v oblasti pántov a v segmente pre fotoaparát. I keď sa môže jednať iba o dizajnovú „parádičku“, polemizovať môžme aj o lepšej ochrane týchto častí, ktoré sú zrejme najnáchylnejšie ku poškodeniu.

Všetky doposiaľ známe informácie o pripravovanom smartfóne Huawei Mate X, ako aj našu recenziu na prototyp tohto zariadenia, nájdeš na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre