Huawei Mate 30 Pro vstupuje na slovenský trh, a to aj napriek absencii služieb a aplikácií od spoločnosti Google

Spoločnosť Huawei 4 mesiace od oficiálneho predstavenia smartfónu Mate 30 Pro oznamuje jeho dostupnosť aj na slovenskom trhu.

Mate 30 Pro dostupny na Slovensku
Zdroj: Huawei, Pngfuel.com

Po oficiálnom oznámenú dostupnosti smartfónu Huawei Mate 30 Pro v okolitých krajinách konečne prichádza na rad aj Slovensko.

Mate 30 Pro kúpite už čoskoro aj na Slovensku

Zariadenia bolo pôvodne ešte predstavené v druhej polovici septembra 2019 a bolo výnimočné z viacerých pohľadov. Odhliadnuc od technických špecifikácií, tak jedným z nich je aj to, že ide o vôbec o prvý smartfón, ktorý bol predstavený bez služieb spoločnosti Google. Dôvodom je stále pretrvávajúci konflikt s americkou vládou, v dôsledku ktorého spoločnosť nemôže aktívne využívať technológie a služby amerického pôvodu v zariadeniach predstavených po uvalení sankcií z mája 2019. Druhou zaujímavosťou zariadenia je, že na jeho výrobu nebol použitý ani jeden komponent, ktorého pôvod je z Ameriky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei Mate 30 Pro – smartfón nabitý technológiami

Hoci smartfón nie je tak „horúcou“ novinkou vzhľadom na jeho oficiálne predstavenie približne 4 mesiace dozadu, tak aj napriek tomu ponúka tie najnovšie dostupné technológie. Pro verzia smartfónu disponuje veľkým 6,53“ OLED displejom s rozlíšením 2400 x 1176 bodov a s pomerom strán 18,4:9, ktorý zaujme zaoblenými hranami po bokoch zariadenia. Čerešničkou na torte je podpora viacerých dotykových gest, ktoré sa dajú využiť práve v zaoblenej časti displeja.

Huawei Mate 30 Pro zahnutie displeja
Zdroj: Huawei

Zariadenia z pohľadu výkonu je vybavené procesorom Kirin 990, čo je najnovší modelový rad procesorov v smartfónoch spoločnosti. Doplnený je o 8GB RAM v kombinácii so 128GB úložným priestorom. Smartfón poháňa veľká 4 500mAh batéria, ktorá podporuje rýchle nabíjania s výkonom  do 40W. V prípade bezdrôtového nabíjania maximálny výkon je 27W. Zaujímavosťou je, že prostredníctvom smartfónu môžete nabíjať ďalšie bezdrôtové zariadenia a to vďaka podpore technológie reverzného nabíjania.

Mate 30 Pro bezdrotove nabijanie
Zdroj: Huawei

Hlavným lákadlom je však bezpochyby kamera smartfónu, ktorá aktuálne kraľuje známemu rebríčku DXOMARK (pozn. redakcia: smartfón je oficiálne na 3. priečke. Jeho 5G verzia je na 1. mieste). Smartfón ponúka quad-camera systém, zložený z 40Mpx Cine Camera snímača, 40Mpx SuperSensing fotoaparátu, 8 Mpx teleobjektívu a objektívu s hĺbkovým 3D snímaním. SuperSensing Cine fotoaparát je hlavný duálny systém, schopný zhotovovať fotografie, ktoré konkurujú špičkovým fotoaparátom. Teleobjektív Cine sa vyznačuje supersenzorom o veľkosti 1 / 1,54 palca s maximom ISO 51200, pre snímanie videí s rozšíreným dynamickým rozsahom 4K / 60fps a ultra spomalením (ultra slow-motion) pri rýchlosti 7680 fps. Podporuje tiež snímanie 4K ultra-širokého časozberného videa za nízkeho osvetlenia.

Mate 30 Pro_SuperSensing Cine Camera
Zdroj: Huawei

Odradí záujemcov od kúpy absencia služieb spoločnosti Google?

Smartfón ako sme už v úvode naznačili, tak oficiálnou cestou nepodporuje služby spoločnosti Google. Znamená to, že v smartfóne nenájdete predinštalované aplikácie ako napríklad Gmail, Chrome a ďalšie. Huawei bol nútený dokonca nahradiť aj samotný obchod Google Play vlastným riešením v podobe obchodu App Gallery. Druhým dychom však treba dodať, že do smartfónu tí viac zručnejší dostanú všetky služby Google bez väčších problémov. Používatelia si budú musieť dohľadať inštalačné balíčky jednotlivých aplikácií na internete a následne si ich nahrať do smartfónu manuálne.

Huawei AppGallery
Zdroj: Vosveteit.sk

Dostupnosť a cena

Smartfón však nebude lacným špásom, stáť má   999€ a dostupný bude zatiaľ len exkluzívne v sieti obchodných domov PLANEO Elektro a to konkrétne v týchto lokalitách – Bratislava – Rača, Prešov – OC Eperia, Nové Zámky – Aquario, Žilina – Mirage a v Banskej Bystrici. Predaj smartfónu oficiálne začne 10. februára a predobjednávky prostredníctvom online obchodu začnú od 1. februára.

Zdroj: Tlačová správa / Spracovanie Vosveteit.sk

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre