Huawei má plné zuby sankcií zo strany USA. Ak im nedovolia Android prídu na trh s HarmonyOS. Dokonca vieme aj kedy

Huawei stráca trpezlivosť so sankciami zo strany Ameriky. Ak im neumožnia používať Android tak prejdu na HarmonyOS. Vieme dokonca aj kedy.

Huawei protiuder rage-1564031_960_720 (1)
Zdroj: Pixabay.com, edit: VoSveteIt.sk

Spoločnosti Huawei už dochádza trpezlivosť s americkou vládou. Dôvodom sú sankcie, ktoré obmedzujú možnosti kooperácie s americkými spoločnosťami, vrátane možnosti využívania amerických technológií a služieb.

Huawei stráca trpezlivosť

Portál Huaweicentral.com  prišiel s reportom, v ktorom poukazuje na vyjadrenia dvoch najvyšších predstaviteľov spoločnosti (Yu Chengdong/Richard Yu) z IFA 2019, v ktorom hovorili o plánoch spoločnosti, ak nedôjde k zrušeniu sankcií zo strany USA.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Huawei má dobré partnerstvo a spoluprácu so spoločnosťou Google a vláda USA nás zaradila do zoznamu entít, ktorým zakazuje používať služby spoločnosti Google pre budúce smartphony. Ak sa to nezmení, prídeme s vlastným OS a s vlastnými mobilnými službami HarmonyOS…”, hovorí Yu.

Yu ďalej dodal, že HarmonyOS je už pripravený na používanie v smartfónoch (pozn. redakcie: tieto tvrdenia sú v protiklade s výrokmi  Petra Guadena, produktového manažéra spoločnosti).

„Náš HarmonyOS je pripravený na používanie v smartfónoch, ale rozhodli sme sa ho nepoužiť a stále čakáme na vládu USA, aby nás nechala používať systém Android. Ak nám aj naďalej neumožnia používať mobilné služby Google, budeme používať náš HarmonyOS.”, hovorí Yu.

CEO spoločnosti zároveň dodal, že ich prvý smartfónom s operačným systémom HarmonyOS bude predstavený v marci budúceho roka. Zároveň dodal, že sa jedná o model P40.

V súčasnosti spoločnosť plánuje predstaviť smartfóny z produktovej línie Mate 30, stane sa tak už 19. septembra. Podľa oficiálnych informácií, v telefónoch už nenájdeme predinštalované služby spoločnosti Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre