Huawei chce byť telekomunikačným lídrom aj v budúcnosti. Oficiálne začína s výskumom 6G sietí

Aktuálny svetový telekomunikačný líder sa oficiálne púšťa do ďalšej neprebádanej oblasti

spolocnost huawei
Zdroj: Flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

Spoločnosť Huawei patrí bezpochyby medzi svetových lídrov v rámci prieskumu a vývoja najnovších telekomunikačných technológií. Momentálne je najväčšou spoločnosťou v rámci komercializácie 5G sietí na celom svete, no spoločnosť to nechce nechať iba na sieťach „novej generácie“. Svetovým lídrom chce byť aj v rámci sietí, o ktorých sa doposiaľ vôbec nehovorilo.

Ďalším krokom je 6G

Spoločnosť Huawei oficiálne začala s ranou fázou výskumu technológie 6G, ktorý bude mať na starosti Výskumné a vývojové stredisko v kanadskej Ottawe. Spoločnosť si chce na pomoc zavolať aj výskumníkov z kanadských univerzít, ktorých úlohou bude prieskum a vývoj bezdrôtových systémov budúcej generácie. O spustení výskumu informoval zahraničný portál TheLogic.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Viceprezident spoločnosť Huawei pre výskumnú stratégiu a partnerstvo, Song Zhang, v Kanade uviedol: „5G je úplne nové, a pohľad na 6G je súčasťou tzv. vývoja samotného 5G.“ Spoločnosť Huawei následne uviedla, že jej výskumné a vývojové laboratórium v kanadskej Ottawe pomôže spoločnosti Huawei viesť rozvoj 6G technológie z pozície celosvetového lídra.

Huawei to má rozohrané naozaj bravúrne

Ako uvádza samotná spoločnosť Huawei, doposiaľ uzatvorila 50 obchodných zmlúv na 5G technológie, pričom dodala viac ako 150 000 základných staníc. V tomto roku plánuje dodať na celom svete celkovo až 500 000 5G staníc, pričom pokryje hneď niekoľko krajín rozmiestnených vo všetkých kútoch sveta. Pre Huawei to je len dobré, keďže vďaka týmto kontraktom bude mať otvorené brány ku ďalšiemu rozvoju svojich sietí na prípadné 6G, ktorého sa dočkáme zhruba v roku 2030, teda aspoň tak odhadujú odborníci a renomovaní analytici.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre