Porovnanie produktovSpravodajstvoXiaomi

Huami Amazfit Stratos 3 vs Huami Amazfit Stratos 2: Pozrite si detailné porovnanie špecifikácií

Huami Amazfit Stratos 3 vs Huami Amazfit Stratos 2: Oplatí sa spraviť upgrade z predošlej generácie na novšiu? Pozrite si detailné porovnanie oboch hodiniek.

27. augusta čínska spoločnosť Xiaomi predstavila prostredníctvom spoločnosti Huami svetu novú generáciu chytrých hodiniek Stratos 3 (Sports Watch 3), ktoré priniesli niekoľko vylepšení. A práve preto sme pre Vás nižšie pripravili detailné porovnanie špecifikácií s predošlou generáciou. 

Huami Amazfit Stratos 3 vs Amazfit Stratos 2

Huami Amazfit Stratos 3 ponúkajú 1,34” displej s rozlíšením 320×320 bodov  s podporou 260-tisíc farieb. Tak, ako v prípade Stratos 2 sa jedná o transflektívny farebný LCD displej s funkciou Always-on. Hlavný rozdiel je v rozlíšení displeja, aj keď nie je až tak výrazný. Stratos 2 ponúkajú rozlíšenie 320×300 bodov. Ďalej, Stratos 3 sú pokryté krycím sklíčkom Gorilla Glass 3, zatiaľ čo výrobca pri Stratos 2 neudáva verziu krycieho sklíčka Gorilla Glass, ale len zakrivenie. Z pohľadu materiálu sú ako Stratos 3, tak aj  Stratos 2 vyhotevené z keramiky, nehrdzavejúcej ocele, skla, vystuženého plykarbonátu a zafírového sklíčka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Amazfit Stratos 3 vs Stratos 2
Zdroj: produktová fotografia

Konektivita

Oboje hodinky podporujú možnosť prepojenia so smartfónov či s ďalším príslušenstvom, ako sú napríklad Bluetooth slúchadlá. Zatiaľ čo Stratos 3 ponúkajú Bluetooth vo verzi 4.2, tak Stratos 2 ponúkajú Bluetooth vo verzii 4.0. Ďalej, rozdiel nájdeme v podpore pozičných systémov. Zatiaľ čo Stratos 2 disponujú len GPS a GLONASS, tak Stratos 3 maju navyše aj podporu Beidou a pozičný systém Galileo. V oboch prípadoch hodinky podporujú rovnaký WiFi štandard. Z pohľadu senzorov Stratos 2, ako aj Stratos 3 disponujú rovnakými senzormi: Optický snímač srdcovej frekvencie (PPG), 3-osový akcelerátor, Geomagnetický senzor, Senzor okolitého svetla, Senzor tlaku vzduchu a Gyroskop.

Amazfit Stratos 3 konektivita
Zdroj: produktová fotografia

Oboje hodinky zároveň ponúkajú 512MB RAM a 4GB úložného priestoru pre hudbu. Rozdiel nastal však vo veľkosti batérie. Stratos 3 ponúkajú kapacitu 300mAh, ktorá sľubuje výdrž po dobu 7 dní bežného používanie. To je o 2 dni viac, ako v prípade hodiniek Stratos 2.

Amazfit Stratos 3 vydrz baterie
Zdroj: produktová fotografia

Možnosť sledovania športov.

Tu nastali rozdiely. Zatiaľ čo Stratos 2 ponúkajú možnosť sledovania  16 športov (pozn. redakcie: v špecifikáciach obchodov je uvádzaných z pravidla 11 športov. Avšak aktualizáciou z konca minulého roka pribudli ďalšie športy, ktoré je možné monitorovať), tak v prípade Stratos 3 ich je až 19. V oboch prípadoch sú hodinky vodeodolné do 5ATM.

Huami Amazfit Stratos 3   Huami Amazfit Stratos 2

Prejdime však k cene. Stratos 2 sa aktuálne predávajú približne za 150€, zatiaľ čo Stratos 3 za 200€. V oboch prípadoch sa dajú kúpiť pomocou dopravy EU Priority Line, kedy sa nedopláca CLO. Ak však máte Stratos 2, úprimne, dôvod na uprgrade tam moc nevidíme. Aktuálnu cenu hodiniek si môžete pozrieť vyššie.

Mimochodom, neprehliadnite recenziu na Amazfit Stratos 2, ktorú sme Vám priniesli koncom minulého roka.

Xiaomi Amazfit Stratos, chytré hodinky s podporou 16 športov vrátane plávania | RECENZIA

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close