HTC sa chce vyhnúť osudu LG. Pripravuje nové produktové rady 5G smartfónov

HTC sa biznisu so smartfónmi nechystá vzdať.

HTC
Zdroj: unsplash.com (Kote Puerto)

Spoločnosť HTC svojho času patrila medzi popredných výrobcov smartfónov na globálnej úrovni. Dokonca aj v našom regióne, išlo o jedného z väčších predajcov. Neskôr sa však postupne spoločnosť začala vytrácať z trhu. Dôvodom bolo, že spoločnosť jednoducho nebola schopnou reagovať na ponuku výrobcov smartfónov, ako sú Xiaomi, Oppo, Realme a ďalší.

Len niekoľko dní dozadu, spoločnosť LG ohlásila, že sa postupne vytratí z trhu zo smartfónmi. Stať by sa tak malo ešte do 31. júla tohto roka. Mnohí čakali, že rovnaký osud čaká aj HTC a preto najnovšie správy, na ktoré poukazuje pocketnow, môžu znieť prekvapivo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

HTC chce expandovať. Chystá viacero 5G smartfónov

Podľa publikovaných správ, taiwanský výrobca smartfónov, HTC, to nechystá zabaliť. Spoločnosť plánuje totiž ešte v priebehu tohto kvartálu, predstaviť niekoľko nových 5G smartfónov vrátane ďalšie hardwaru, ako sú napríklad AR/VR headsety.

„Okrem zamerania na domáci trh na Taiwane sa spoločnosť tiež snaží propagovať svoje smartfóny v Európe a na Blízkom východe v spolupráci s miestnymi telekomunikačnými operátormi,“ hovorí zdroj portálu, ktorý ďalej dodáva: „Spoločnosť HTC tiež rozširuje portfóliá komerčných riešení AR / VR, vrátane integrovaných hardvérových a softvérových riešení, zameraných na potreby vzdialenej komunikácie, pracovných a študijných aktivít, o nové zariadenia a riešenia, ktoré budú pripravené na uvedenie na trh v druhom štvrťroku,“

Čo sa týka posledných smartfónov, ktoré spoločnosť uviedla na trh, tak sú to napríklad cenovo dostupný HTC Wildfire E3, ktorý debutoval minulý mesiac, či HTC Desire 21 Pro. Prvý smartfón bol vcelku sklamaním a stále beží na Androide 10, hoci je vcelku čerstvou novinkou. Rovnako to je aj v prípade Desire 21 Pro, ktorý hoci ponúkol niektoré špecifikácie, ktoré by mohli závidieť aj iné smartfóny, napríklad 90Hz displej, tak srdcom smartfónu je Snapdragon 690. Inými slovami, nejde o „žiadnu slávu“. Spoločnosť ho uviedla s cenovkou okolo 350€, čo je dnes cena, za ktorú si môžete kúpiť oveľa výkonnejší model smartfónu.

V každom prípade, veríte v „comeback“ spoločnosti HTC? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre