AppleSpravodajstvo

Hlavný dizajnér spoločnosti Apple, Jony Ive, ohlásil svoj odchod. Spoločnosť opúšťa po 30 rokoch

Jeho cieľom je vybudovať vlastnú firmu, ktorej hlavným zákazníkom bude práve Apple

Jedna z najväčších ikonických osôb spoločnosti Apple ohlásila svoj odchod. Hlavný dizajnér Jony Ive opúšťa spoločnosť po 30 rokoch. Pod jeho vedením zažili produkty spoločnosti Apple obrovský posun vpred. Stál za produktmi ako iPhone, Apple Watch, či MacBook Air.

O jeho odchode informoval zamestnancov priamo CEO

„Jony je jedinečná postava v dizajnérskom svete a jeho úloha v oživení spoločnosti Apple sa nedá preceňovať, od priekopníckeho iMacu v roku 1998 až po iPhone a bezprecedentných ambícií Apple Parku, kde v poslednej dobe vkladá toľko energie a starostlivosti,“ povedal Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple.

„Dizajnérsky tím bude určite prosperovať pod vynikajúcim vedením Evansa, Alana a Jeffa, ktorí boli medzi mojimi najbližšími spolupracovníkmi. Mám najväčšiu dôveru v mojich dizajnérskych kolegov v spoločnosti Apple, ktorí zostávajú mojimi najbližšími priateľmi a teším sa na spoluprácu s nimi veľa rokov, “ povedal Jony Ive na adresu svojich, už bývalých kolegov.

Spolupráca bude pokračovať aj naďalej

Jony Ive svoju budúcnosť čiastočne načrtol už vo svojom príhovore, pričom ju potvrdil aj samotný Tim Cook. Doterajšia hlava dizajnérov plánuje založiť svoju vlastnú spoločnosť, ktorá by mala úzko spolupracovať priamo so spoločnosťou Apple. I keď Apple zrejme nebude jediným zákazníkom novej dizajnérskej spoločnosti, je celkom zrejmé, že Jony Ive sa spoločnosti Apple jednoducho vzdať nechce a dizajn produktov s nakusnutým jablkom bude aj v budúcnosti čiastočne aj v jeho rukách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Celé vyhlásenie spoločnosti Apple, ako aj jej vrcholných predstaviteľov, nájdete priamo na stránkach Apple.com.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close