HuaweiSpravodajstvo

HarmonyOS 2.0 pre smartfóny je predstavený. Pre tieto zariadenia ho Huawei sprístupňuje!

Konkurencia pre Android je na svete. Podarí sa spoločnosti Huawei uspieť?

Spoločnosť Huawei dnes počas konferencie HDC určenej pre vývojárov mobilných aplikácií, oficiálne predstavila dlho očakávaný operačný systém HarmonyOS 2.0, ktorý je určený primárne pre mobilné zariadenia.

HarmonyOS 2.0: Pre tieto zariadenie je dostupným

Nová verzia operačného systému pre smartfóny je aktuálne dostupnou v BETA zostavení. Huawei zároveň sprístupnil OS pre viacero modelov smartfónov. Ide konkrétne o modely P40, P40 Pro (vrátane 5G verzie), Mate 30, Mate 30 Pro (vrátane 5G verzie) a tablet MatePad Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Od dnešného dňa (16. decembra) poskytne spoločnosť Huawei vývojárom dva spôsoby, ako získať beta verziu na vybraných zariadeniach. Vývojári môžu použiť vzdialený simulátor v aplikácii Huawei DevEco Studio stiahnutím verzie DevEco Studio 2.0 Beta3 z oficiálnych webových stránok HarmonyOS. Prípadne môžu aktualizovať svoje zariadenia pomocou OTA“ píše portál Gizmochina.com, ktorý upozornil na predstavenie novej verzie OS.

V praxi to znamená, že vývojári už môžu počnúc dnešným dňom začať s reálnym testovaním aplikácií a hier na novom operačnom systéme. Na to, aby však mohli začať s aktívnym testovaním, tak budú musieť prejsť autentifikačným procesom na oficiálnych webových stránkach Huawei Developer Alliance. Po úspešnej registrácii a oficiálnom potvrdení vývojára zo strany spoločnosti, vývojár môže stiahnuť novú verziu OS prostredníctvom OTA. 

Zároveň nám nedovolí nepovedať, že aktuálny BETA program nie je v našom regióne dostupným. Momentálne sa do neho môžu zapojiť vývojári z domácej Číny. Do pozornosti vám zároveň dávame, že ešte niekoľko týždňov dozadu sme prišli s informáciami, že BETA program v našom regióne bude dostupným v priebehu apríla nasledujúceho roka.

„Android je v pozore“

V súčasnosti len ťažko môžeme povedať, či sa podarí spoločnosti Huawei uspieť v boji s konkurenčným Androidom. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť aktívne operuje vo viac ako 170 regiónoch sveta a zároveň disponuje používateľskou základňou s viac ako 500-miliónmi aktívnych používateľov na mesačnej báze. Okrem iného spoločnosť disponuje obrovskými finančnými rezervami.

Hneď ako budú dostupné ďalšie informácie vrátane náhľadov z novej verzie OS, tak vás budeme informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close