HarmonyOS 2.0 pre smartfóny je predstavený. Pre tieto zariadenia ho Huawei sprístupňuje!

Konkurencia pre Android je na svete. Podarí sa spoločnosti Huawei uspieť?

HarmonyOS
Zdroj: Huawei

Spoločnosť Huawei dnes počas konferencie HDC určenej pre vývojárov mobilných aplikácií, oficiálne predstavila dlho očakávaný operačný systém HarmonyOS 2.0, ktorý je určený primárne pre mobilné zariadenia.

HarmonyOS 2.0: Pre tieto zariadenie je dostupným

Nová verzia operačného systému pre smartfóny je aktuálne dostupnou v BETA zostavení. Huawei zároveň sprístupnil OS pre viacero modelov smartfónov. Ide konkrétne o modely P40, P40 Pro (vrátane 5G verzie), Mate 30, Mate 30 Pro (vrátane 5G verzie) a tablet MatePad Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Od dnešného dňa (16. decembra) poskytne spoločnosť Huawei vývojárom dva spôsoby, ako získať beta verziu na vybraných zariadeniach. Vývojári môžu použiť vzdialený simulátor v aplikácii Huawei DevEco Studio stiahnutím verzie DevEco Studio 2.0 Beta3 z oficiálnych webových stránok HarmonyOS. Prípadne môžu aktualizovať svoje zariadenia pomocou OTA“ píše portál Gizmochina.com, ktorý upozornil na predstavenie novej verzie OS.

V praxi to znamená, že vývojári už môžu počnúc dnešným dňom začať s reálnym testovaním aplikácií a hier na novom operačnom systéme. Na to, aby však mohli začať s aktívnym testovaním, tak budú musieť prejsť autentifikačným procesom na oficiálnych webových stránkach Huawei Developer Alliance. Po úspešnej registrácii a oficiálnom potvrdení vývojára zo strany spoločnosti, vývojár môže stiahnuť novú verziu OS prostredníctvom OTA. 

Zároveň nám nedovolí nepovedať, že aktuálny BETA program nie je v našom regióne dostupným. Momentálne sa do neho môžu zapojiť vývojári z domácej Číny. Do pozornosti vám zároveň dávame, že ešte niekoľko týždňov dozadu sme prišli s informáciami, že BETA program v našom regióne bude dostupným v priebehu apríla nasledujúceho roka.

„Android je v pozore“

V súčasnosti len ťažko môžeme povedať, či sa podarí spoločnosti Huawei uspieť v boji s konkurenčným Androidom. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť aktívne operuje vo viac ako 170 regiónoch sveta a zároveň disponuje používateľskou základňou s viac ako 500-miliónmi aktívnych používateľov na mesačnej báze. Okrem iného spoločnosť disponuje obrovskými finančnými rezervami.

Hneď ako budú dostupné ďalšie informácie vrátane náhľadov z novej verzie OS, tak vás budeme informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre