Hackerská skupina Anonymous zverejnila video: Posiela správu prezidentovi Ruska, Putinovi

„Čoskoro pocítite hnev svetových hackerov“, vravia hackeri.

hackarska skupina anonymous
Zdroj: Anonymous (YouTube)

Dva dni dozadu hackerská skupina Anonymous oficiálne ohlásila, že sa zapája do ukrajinsko-ruského sporu s cieľom, aby oslabila Ruskú federáciu a pomohla tak Ukrajincom brániť sa. Neskôr sme mohli čítať o tom, že hackerom sa podarilo zhodiť viacero internetových stránok prepojených na ruskú vládu, ako aj stránok šíriacich ruskú propagandu. Najnovšie sa do pozornosti dostáva video, v ktorom hackeri posielajú správu ruskému prezidentovi, Vladimírovi Putinovi, ktorý je strojcom útoku na Ukrajinu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous posiela správu ruskému prezidentovi

„Obyvatelia planéty, toto je správa Vladimírovi Putinovi,“ hovorí sa v úvode videa, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Hackeri vo videu hovoria o tom, že neutíchajúca invázia na Ukrajine ukazuje, že jeho režim nerešpektuje ľudské práva a ani právo na sebaurčenie susedov. Hackeri ešte poukazujú na to, že Rusko začalo operácie, počas ktorých došlo k bombardovaniu nielen vojenských cieľov, ale aj civilných štvrtí, v dôsledku čoho umierajú nevinní ľudia. Rovnako prízvukujú, že obyvatelia miest sú nútení opustiť svoje domovy, aby sa zachránili.

Anonymous ďalej hovorí, že podnecovateľom tejto situácie je Putin, ktorý kritizuje americkú armádu a NATO za okupáciu a bombardovanie Blízkeho východu, čo je spravodlivá kritika, hovoria hackeri, ale teraz ukazuje, že nie je o nič lepší, ako vlády a organizácie, ktoré kritizuje. Hackeri ešte hovoria, že to teraz môže vidieť celý svet vrátane obyvateľov Ruska, ktorí protestujú vo veľkých mestách krajiny. Hackeri ďalej dodávajú, že potláčanie protestov doma povedie k ďalším protestom pričom bude musieť čeliť následkom jeho hlúpych činov. Okrem iného prízvukujú, že sankcie, bohužiaľ nepocíti v takej miere na vlastnej koži, ale najmä obyvatelia Ruska. Hackeri dopĺňajú, že v dôsledku jeho činov bude čeliť aj geopolitickým problémov, pretože viac krajín bude vnímať Rusko viac ako hrozbu a nepriateľa, ako spojenca. Platí to najmä pre jeho susedov, ktorí do týchto chvíľ zachovávali neutralitu.

Hackeri vo videu ďalej hovoria o tom, že doposiaľ sme mohli byť svedkami viacerých pádov vládnych a ďalších stránok šíriacich propagandu, čo bol len začiatok ich útokov. V závere dopĺňajú, že čoskoro pocíti hnev svetových hackerov, ktorí odhalia nielen jeho tajomstvá, ale aj kľúčové informácie a podrobnosti ohľadne vládnej infraštruktúry vrátane podrobností o minulých inváziách do Gruzínska, či na územie Krymu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre