Hackerská skupina Anonymous v priebehu včerajšieho dňa zhodila niekoľko ruskom podporovaných webov

Hackerskej skupine Anonymous sa podarilo v priebehu včerajšieho dňa znefunkčniť viacero ruských stránok vrátane portálu Russia Today.

anonymous-kyberneticky-utok-na-rusko
Zdroj: Pixabay.com, úprava: Vosveteit.sk

Aktuálna situácia na Ukrajine nie je ideálnou pričom ruská invázia naprieč krajinou dala do pozornosti celý svet. Netýka sa to len politikov, ale aj aktivistov, či hackerov.

Po začatí invázie a sérii hackerských útokov nasmerovaných na Ukrajinu, do sporu sa zapojila aj hackerská skupina Anonymous, ktorá oznámila, že začala vyvíjať aktivity namierené na oslabenie Ruskej federácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„#Anonymous sa v súčasnosti podieľa na operáciách proti Ruskej federácii. Naše operácie sú zamerané na ruskú vládu. Je nevyhnutné, aby bol zasiahnutý aj súkromný sektor..“ píše sa v oznámení hackerskej skupiny nižšie.

Viacero ruských webových stránok riadne nefunguje, hovorí Anonymous

Najnovšie portál futurism.com upozorňuje na to, že hackerom sa podarilo v priebehu včerajšieho dňa znefunkčniť viacero internetových stránok prepojených na ruskú vládu vrátane spravodajského portálu Russia Today.

Útoky na spravodajský portál Russia Today, ktorý je sponzorovaný ruskou vládou, potvrdil aj spravodajský portál. V súčasnosti je webová stránka funkčnou. To sa však nedá povedať o všetkých napadnutých webových stránkach, ktoré hackeri napadli. Viacero stránok je totiž stále nefunkčných.

Kto sú to Anonymous?

Anonymous je decentralizovaný medzinárodný aktivistický a hacktivistický kolektív a hnutie známe predovšetkým rôznymi kybernetickými útokmi proti niekoľkým vládam, vládnym inštitúciám a vládnym agentúram, korporáciám a Scientologickej cirkvi. Rovnako treba uviesť, že hodnoty Anonymous spočívajú v slobode prístupu k informáciám, slobode slova, zodpovednosti spoločností a vlád a ochrane súkromia. Anonymous o sebe rovnako hovorí ako o internetovom, neextrémistickom a socialistickom hnutí, ktoré hľadá odpovede na otázky, ktoré sú nezodpovedané.

Hackerská skupina vznikla ešte v roku 2003 pričom väčšine sa spája s maskou Guya Fawkesa v štýle zobrazenom v grafickom románe a filme V ako Vendeta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre