SpravodajstvoTechnológie

Hackerom sa podarilo prelomiť jedno z najbezpečnejších foriem uzamknutia WiFi. Údaje väčšiny z nás sú tak v ohrození

Včerajší deň bol pre hackerov ako malé Vianoce. Totiž jednému bezpečnostnému analytikovi sa podarilo sa  prelomiť jedno z najbezpečnejších zabezpečení WPA2, ktoré nájdeme vo väčšine WiFi sietí.

Konkrétne, Mathy Vanhoef, bezpečnostný výskumník objavil v protokole WPA2 cestu známu pod manom KRACK (Key Reinstallation Attack), prostredníctvom ktorej môže útočník získať z napadnutej siete prihlasovacie údaje, ktoré boli doteraz zašifrované. Jedná sa napríklad o čísla kreditných kariet, prihlasovacie údaje do internet bankingu, a ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bolo prelomené najsilnejšie zabezpečenie WiFi sietí

Problémový v tomto prípade je proces, ktorý nastáva pri pripojení zariadenia k WiFi, kedy sa dochádza k výmene hesiel a šifrovacieho kľúča. Experti túto zraniteľnosť testovali na viacerých zariadeniach využívajúcich Android, Windows, Linux a ďalšie operačné systému. Problém sa však týka všetkých bez rozdielu, ktorí na pripojenie používajú WPA2 protokol (pozn. redakcie: v podstate všetky zariadenia v domácnostiach).

Jediným spôsobom ako sa chrániť je surfovať po stránkach, ktoré využívajú https protokol (viď obrázok nižšie), ktoré eliminuje napadnutie.

Zdroj: vlastný

Zdroj: Arstechnica , obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close