Hackeri dali Rusom ochutnať strach, aký prežívajú Ukrajinci každý deň. Toto upozornenie, z ktorého mrazí, odznelo v rádiu!

„Najhorší je pocit bezmocnosti, kedy dúfate, že raketa, ktorá letí vašim smerom, vás minie. Tento pocit dali hackeri zažiť Rusom.“

Anonymous Putin_rusko
Zdroj: flickr.com (Antonio Marín Segovia) (CC BY-NC-ND 2.0 DEED), Anonymous (Twitter)

Zajtra tomu bude rok, kedy Rusko zaútočilo na Ukrajinu a vyvolalo najväčší vojnový konflikt v Európe od konca druhej svetovej vojny.

Vojnový konflikt sprevádzajú aj kybernetické útoky z oboch strán. Obzvlášť aktívni sú ale hackeri vystupujúci v mene Anonymous, ktorí sa postavili na stranu Kyjeva. V minulosti sme mohli byť svedkami viacerých ohromných útokov. Napríklad v októbri ponorili veľkú časť Petrohradu do tmy alebo sa im úspešné darí šíriť informácie medzi Rusov, ktorí majú obmedzený prístup k slobodným médiám. Pre tých, ktorí nevedia, tak ruské média môžu publikovať len tie správy, ktoré pochádzajú z oficiálnych zdrojov. No objektívne treba povedať, že aj ruskí hackeri sú čoraz aktívnejší a nebezpečnejší. Miestne úrady dokonca pracujú na návrhu legislatívy, ktorá by legalizovala hackovanie v mene Moskvy, ak je v súlade so záujmami Ruska.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spomenúť si môžeme na kybernetické útoky na ruské média, kedy sa hackerom podarilo odvysielať v miestnych médiách zábery z Ukrajiny, aby sprostredkovali miestnym obyvateľom zverstvá, ktoré robí Kremeľ na Ukrajine. Niečo podobné sa odohralo aj teraz.

Hackeri sa opäť nabúrali do vysielania médií

Hackeri tentokrát dali ochutnať Rusom medicínu, ktorú zažívajú Ukrajinci každý deň. Asi to najhoršie, čo môže človek zažiť, je pocit bezmocnosti. Takto sa cítia milióny Ukrajincov, keď počujú sirény a oznamy, že letí ich smerom raketa. Môžu len dúfať, že ich raketa minie a prežijú.

Anonymous dali Rusom pocítiť, aký to je pocit, ktorý zažívajú Ukrajinci, hoci treba uviesť, že žiadna raketa na nich neletela. Podarilo sa im totiž nabúrať do vysielania niekoľkých miestnych rádií, v ktorých odznel oznam, ktorý hovoril, aby si obyvatelia vyhľadali čo najrýchlejšie úkryt. Dôvodom, prečo tak mali spraviť, boli rakety, ktoré mali dopadnúť na územie Ruska.

„(pozn. redakcie: Hackeri sa) obyvateľov regiónov rozhodli masívne zastrašovať výstrahami pred náletmi v rádiu. V Belgorode, Saratove, Starom Oskole, Ufe, Voroneži, Kazani, Novouralsku a Moskovskej oblasti hrala namiesto obľúbených skladieb len siréna.“, píše sa v príspevku nižšie.

„Všetci, okamžite choďte do krytov. Pozor! Pozor! Hrozba raketového útoku.“, znie v oznáme, ktorý hral v rádiách.

Kybernetický útok potvrdili už aj Rusi: „Išlo o planý poplach“

Medzičasom kybernetický útok potvrdila skupina rádií Gazprom-Media Radio, informuje RIA novosti.

„Dnes ráno v niektorých regiónoch mohli poslucháči vo vysielaní rozhlasových staníc počuť poplašný signál a textovú správu s výzvou, aby išli do krytu. Vysvetľujeme: došlo k útoku na infraštruktúru satelitného operátora. Alarmové signály vysielané éterom nezodpovedajú skutočnosti,“ uvádza mediálna skupina vo vyhlásení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre