Spravodajstvo

Google zásadne zmenil vyhľadávanie obrázkov. Nové zobrazenie má byť značne prehľadnejšie

Nová aktualizácia vyhľadávania je už v obehu a je dostupná na všetkých desktopoch a notebookoch

S vyhľadávačom Google má určite každý z vás naozaj množstvo skúseností. Najnovšie zmeny v rámci vyhľadávania ale zrejme rozdelia používateľov vyhľadávania na dva tábory. Spoločnosť Google totižto celkom nečakane a zásadne zmenila vyhľadávanie v rámci kategórie Obrázky, ktoré sa vám bude páčiť, alebo ho budete naopak nenávidieť. Našťastie, zásadné zmeny boli vykonané iba v rámci vyhľadávania obrázkov na desktopoch a notebookoch. Google o novinkách informoval vo svojom najnovšom blogu.

Google sa zameriava na porovnávanie

Ak ste doteraz klikli na jednotlivé položky v rámci vyhľadávania obrázkov, v strede obrazovky sa zobrazila daná položka s popisom, pričom na jej pravej strane sa nachádzali ďalšie súvisiace obrázky. Ak ste ale išli vo vyhľadávaní nižšie, naposledy zobrazený obrázok zostal vo svojej pozícií, čiže vám neprekážal v ďalšom vyhľadávaní. Nové zmeny však majú zabezpečiť, aby ste obrázok, na ktorý ste naposledy klikli, videli vždy. Google chce totižto zabezpečiť, aby ste mali lepší prehľad pri porovnávaní produktov, či samotných fotografií a obrázkov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google obrazky aktualizacia vyhladavania
Zdroj: Google

„Od dnešného dňa sa po výbere obrázka zobrazí obrázok na bočnom paneli na stránke vedľa výsledkov vyhľadávania. Dôležité je, že zostane pri posúvaní a umožní vám ľahko porovnávať obrázky s ostatnými na stránke. Urobte to toľkokrát, koľkokrát chcete, bez toho, aby ste stratili prehľad o tom, na čo ste sa pozerali; stačí kliknúť na tlačidlo Späť a zobrazí sa posledný obrázok, na ktorý ste klikli, „ uvádza spoločnosť Google vo svojom najnovšom blogu.

Ďalšie novinky vo vyhľadávaní

Nové zobrazenie je zamerané hlavne na uľahčenie online nákupov, teda aspoň to tvrdí Google. Po výbere obrázka nejakého produktu sa vám tak zobrazia podrobnosti o danom produkte, napríklad značka, cena, dostupnosť, či recenzie. Zmenou sú aj krátke popisy pod obrázkami v sekcii Súvisiace obrázky.

Aktualizácia vyhľadávania Obrázkov je dostupná už v týchto momentoch na všetkých desktopoch a notebookoch, takže sa môžete smelo pustiť do testovania.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close