APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Google začína s testovaním naozaj zaujímavej bezpečnostnej funkcie v aplikácii Mapy Google

Aplikáciu Mapy Google (Google Maps) zrejme nemusíme nikomu z vás predstavovať. Jedna z najpoužívanejších máp a navigácií na celom svete obsahuje naozaj množstvo zaujímavých funkcií, ktoré nám zľahčujú každodenné cestovanie do práce, či cestovanie po zaujímavých pamiatkach v dovolenkovej destinácii. Najnovšie testovaná funkcia sa však od tradičných funkcií naozaj odlišuje a musíme povedať, že Google myslí naozaj na všetko.

Funkcia Stay safer

Na novú bezpečnostnú funkciu upozornil jeden z redaktorov portálu XDA-Developers, ktorý ju spozoroval v domovskej Indii. Nová bezpečnostná funkcia spočíva v neustálom sledovaní predvolenej trasy, napríklad pri cestovaní taxíkom. Pri výraznom odklonení od vami vybranej trasy vás aplikácia automaticky upozorní na takúto skutočnosť. Súčasťou funkcie je taktiež automatické zdieľanie trasy s vašimi priateľmi, ktorí vás napríklad čakajú doma.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na čo je takáto funkcia dobrá?

Celou podstatou novej funkcie je zaručenie lepšej bezpečnosti používateľa. Ak napríklad idete v taxíku, a vodič úmyselne vybočí z trasy, budete o tom okamžite vedieť (najmä v cudzom prostredí). Vyvarovať sa tak môžte nie len úmyselnému manipulovaniu trasy zo strany vodiča (pre väčší zárobok) ale aj prípadnému únosu. Ak sa rozhodnete vašu trasu zdieľať aj s priateľmi, level bezpečia je ešte vyšší, keďže môžu prípadne včas zakročiť.

Aktuálne ide iba o testovaciu verziu

Ako sme už spomínali, funkcia bola po prvýkrát spozorovaná iba v ďalekej Indii. Podľa všetkého ide aktuálne iba o testovaciu verziu aplikácie, ktorá by sa ale mala časom dostať aj do iných končín sveta. Dátum dostupnosti tejto funkcie v ďalších končinách žiaľ zatiaľ známy nie je.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close