Spravodajstvo

Google uvoľňuje funkciu okamžitého prepisu slov do textovej podoby pri telefonovaní pre ďalšie zariadenia

Zatiaľ je dostupná len pre vybrané modely telefónov Pixel

Funkcia Živé titulky, resp. Okamžitý prepis sa prvýkrát objavila ešte v apríli tohto roka. Vtedy išlo len o útržky kódov v testovacích zostaveniach Androidu. Neskôr v priebehu júna sa spomínaná funkcia objavila v Androide 10 v spojitosti so sledovaním videí. Vo svojej podstate fungovala na tom princípe, že prepisovala hovorené slovo do textovej podoby.

Najnovšie portál xda-developers.com poukazuje na to, že funkcia Okamžitý prepis, ktorá prepisuje hovorené slová do textovej podoby pri telefonovaní, ktorá bola doposiaľ dostupnou len na zariadení Pixel 4a, mieri aj na ďalšie modely smartfónov. Ide o staršie telefóny Pixel, ako sú napríklad  Pixel 3XL, 3a, či Pixel 4.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Novinku je možné zapnúť priamo v nastaveniach smartfónu v sekcii Okamžitý prepis (resp. Live Caption). Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak používateľ má na výber pri telefonátoch generovanie automatických tituliek pri každom hovore, prípadne len pri vybraných hovoroch, pri ktorých aktivuje funkciu, alebo môže funkciu kompletne vypnúť. Portál ďalej píše, že funkcia je kompatibilná aj s ďalšími aplikáciami, ako sú napríklad WhatsApp, Telegram a podobne.

Druhým dychom však treba dodať, že aktuálne je funkcia exkluzívne dostupnou len pre anglicky hovoriacich používateľov. Inými slovami, funkcia aktuálne nie je schopná generovať titulky pre iné jazyky, ako je Angličtina.

Očakáva sa, že funkcia by mala byť čoskoro sprístupnená aj pre ďalšie zariadenia, akými sú smartfóny z produktovej rady Samsung Galaxy S20, OnePlus 7T, či 8 a OnePlus Nord. Zároveň by mala byť pridaná aj podpora ďalších jazykov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close