Google uľahčí „skúšanie“ kozmetiky. Do vyhľadávača pridáva funkciu, pomocou ktorej je možné vyskúšať rúže, či make-up

Funkcia bude uvoľnenou v priebehu budúceho týždňa. Druhým dychom treba dodať, že v našom regióne bude zatiaľ chýbať

Google nastroj na vyskusanie kozmetiky
Zdroj: Google

Spoločnosť Google predstavila vcelku zaujímavú funkciu, ktorú ocenia hlavne dámy. V súčasnosti mnohí z nás nakupujú prostredníctvom internetu. Prevažne navštívime stránku obchodu, vyberieme si tovar a objednáme. Má to však jeden háčik, tovar si nevieme vyskúšať ešte predtým, ako príde, a tak sa musíme spoliehať na odhad. Na tento problém reaguje Google, zatiaľ však len pre vybraný druh sortimentu– rúže, líčidlá a ďalšia kozmetika.  Informuje o tom spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

Dámy si môžu vyskúšať kozmetiku pomocou rozšírenej reality

„Ak nakupujete kozmetické výrobky, je ťažké rozhodnúť sa o takýchto osobných veciach bez toho, aby ste ich vyskúšali. Povedzme, že chcete vedieť, aký čistý je lesk na pery, koľko pigmentu je v očných tieňoch alebo ako bude vyzerať produkt na tóne pleti. Je ťažké porozumieť týmto veciam bez toho, aby ste produkty videli zblízka.“ píše Google vo svojom blogu.

Spoločnosť Google pomocou rozšírenej reality chce sprostredkovať možnosť vyskúšania kozmetiky z pohodlia obývačky. V rámci publikovaného blogu píše, že v spolupráci s ModiFace a Perfect Corp, vytvorili nástroj umožňujúci vizualizovať tisíce odtieňov rúžov ​​a očných tieňov od obľúbených značiek, ako sú L’Oreal, MAC Cosmetics, Black Opal a Charlotte Tilbury.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Teraz, keď hľadáte produkt na rúž alebo očné tiene, napríklad L’Oreal’s Infallible Paints Metallic Eyeshadow, môžete vidieť, ako to vyzerá, na rôznych tónoch pleti a porovnať odtiene a textúry, aby ste im pomohli nájsť tie správne produkty.“

Spoločnosť ďalej hovorí, že túto novú funkciu je možné vyskúšať pomocou Android aplikácie Google. 

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Druhým dychom však treba dodať, že funkcia aktuálne nie je dostupnou globálne. Google prezrádza, že v priebehu nasledujúceho týždňa bude uvoľnenou pre používateľov naprieč USA. Bohužiaľ však ďalej nespresňuje, kedy ju sprístupni pre ďalšie regióny. Môžeme však očakávať, že by sa tak mohlo stať v priebehu nasledujúcich týždňov, či mesiacov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre