Google Telefón dostane nové a vítané funkcie, ktoré bezpochyby oceníte aj vy

Google pracuje na ďalších užitočných funkciách pre aplikáciu Telefón

Google telefon aplikacia
Zdroj: Vosveteit.sk, Google Telefón logo

Aplikácia Telefón od spoločnosti Google už nejakú dobu nie je exkluzívne dostupnou len pre telefóny Pixel. Ešte začiatkom augusta sme písali o tom, že spoločnosť sprístupnila aplikáciu aj pre ďalšie modely smartfónov.

Ďalej, ešte začiatkom minulého mesiaca, spoločnosť oficiálne predstavila funkciu overených hovorov. Vo svojej podstate ide o funkciu, prostredníctvom ktorej používatelia získajú informáciu o tom, že im volá nejaká firma a zároveň budú môcť získať popis predmetu hovoru, za akým účelom im volá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyzerá to však, že Google pracuje aj na ďalších zaujímavých funkciách pre aplikáciu Telefón. Na jednu z ich poukazuje portál AndroidPolice.com.

Google Telefón vám prečíta, kto vám volá. To však nie je všetko

Podľa náhľadov, na ktoré poukazuje portál AndroidPolice.com, aplikácia Telefón získa funkciu „Caller ID Announcement“, teda oznámenie ID volajúceho. Funkcia by mala podľa popisu fungovať tak, že vám zariadenie nahlas prečíta meno volajúceho, ktorý vám telefonuje, resp. prečíta číslo, ak volajúceho nemáte uloženého v telefónom zozname.  Používatelia zároveň získajú aj prístup k hlasovej schránke priamo v rozhraní aplikácie, kde si budú môcť vypočuť nahrané záznamy.

Okrem iného náhľady poukazujú aj na novú funkciu automatického prepisu hovoreného slova prostredníctvom hlasovej asistentky od spoločnosti Google. Tie by sa mali podľa popisov ukladať po dobu 30 dní, následne budu automaticky odstránenými.

V závere však treba dodať, že nové funkcie spoločnosť aktuálne testuje a o ich oficiálne distribúcii ešte neinformovala.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre