Google sprístupnil nový RCS štandard správ pre globálny trh. Zároveň začal s testovaním funkcie, ktorá zvýši zabezpečenie komunikácie

RCS Štandard je aktuálne dostupným pre väčšinu regiónov sveta. Zároveň Google začal testovať funkciu, ktorá zvýši bezpečnosť komunikácie

RCS Google spravy
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo RCS správy (koláž)

Ešte začiatkom decembra sme vás informovali, že Google začal s testovaním automatického mazania OTP Správ. Nie je to však jediná novinka, na ktorej spoločnosť aktívne pracuje.

RCS Správy sú dostupnými už vo väčšine regiónov sveta

Najnovšie Google informuje verejnosť, že sprístupňuje nový štandard správ, takzvané RCS správy pre globálny trh. Doposiaľ táto funkcia bola dostupná vo vybraných regiónoch, pričom aby ju mohol používateľ aktívne využívať, tak ju musel podporovať aj mobilný operátor.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Správy Google
Správy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

RCS skratka znamená – Rich Communication Services, teda bohatšie komunikačné služby. Tento nový štandard vo svojej podstate funguje prostredníctvom mobilných dát, resp. Wi-Fi (v prípade nedostupnosti internetu sa tento režim automaticky prepína do štandardného režimu správ).  Ako už z názvu plynie, tak správy sú „bohatšie“ o nový obsah – môžu obsahovať emoji, obrázky, GIF súbory a podobne. Zároveň tento štandard obsahuje viacero informácií, napríklad či prijímateľ správy aktuálne odpisuje, alebo nie. V našom regióne tento nový štandard podporuje napríklad Orange, ale i Telekom.

RCS Spravy globalna dostupnost
Zdroj: Google blog

End-to-End šifrovanie

Google ďalej informuje, že začína s aktívnym testovaním End-to-End šifrovania. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá pridáva extra ochrannú vrstvu, ktorá je schopnou odfiltrovať prípadné  externé strany, ktoré by mohli potenciálne vidieť obsah správ.

„Uvedomujeme si, že vaše konverzácie sú súkromné, a preto je našou zodpovednosťou udržiavať vaše osobné informácie v bezpečí. Neustále zlepšujeme bezpečnostné ochranné mechanizmy, aby sme chránili vaše súkromie, a preto zavádzame šifrovanie typu end-to-end, počnúc individuálnymi konverzáciami RCS medzi ľuďmi, ktorí používajú Správy. Komplexné šifrovanie zaisťuje, že nikto, vrátane spoločnosti Google a tretích strán, nemôže čítať obsah vašich správ, ktoré prechádzajú medzi vašim telefónom a telefónom osoby, ktorej zasielate správy…“ píše Google vo svojom blogu.

Spoločnosť ďalej dopĺňa, že funkcia bude aktuálne testovanou v rámci BETA zostavenia aplikácie a s jej aktívnym rozširovaním začne v priebehu budúceho roka. Zároveň Google hovorí, že funkciu aktuálne budú môcť využívať len používatelia, ktorí budú mať zapnutú funkciu četu,  a to ako odosielateľ správy, tak aj prijímateľ.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre