ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Google sa približuje k spusteniu nového spôsobu, ako bude vyhľadávať stratené zariadenia. Využívať bude k tomu aj váš smartfón!

Nová verzia aplikácie „Find My Device“ bližšie odhaľuje, ako bude fungovať pripravovaná technológia vyhľadania stratených zariadení od Google.

Ešte v priebehu júna vyplávalo na povrch, že Google pracuje na novej technológii, ktorá by umožnila vyhľadať polohu strateného zariadenia a to aj v prípadoch, ak nie je online. Išlo o technológiu s kódovým označením „Spot“. Najnovšie sa objavujú ďalšie informácie o tom, ako bude funkcia fungovať v praxi. Na tému upozorňuje portál Androidheadlines, ktorý sa odvoláva na verziu aplikácie Google Find My Device 2.4.043_df. Ide o verziu aplikácie, ktorá je primárne určenou pre interné testovanie.

Spoločnosť Apple obdobnou technológiou disponuje už dnes pričom za účelom vyhľadávania zariadení, využíva sieť zariadení bežiacich na operačnom systéme iOS. Zariadenia za týmto účelom vysielajú Bluetooth signály, ktoré sú zachytávané ďalšími iPhone telefónmi, resp. ďalšími zariadeniami spoločnosti. Následne je informácia o polohe zariadenia prenášanou do cloudu spoločnosti. Táto technológia funguje aj v prípade, ak je zariadenie bez prístupu k internetu. Podobnú metódu využíva aj Samsung, aby identifikoval stratené zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google pracuje na obdobnej technológii, akou dnes disponuje Apple

Najnovšie, zdrojový kód aplikácie Google Find My Device odhaľuje, že obdobne bude fungovať aj technológia spoločnosti Google. Podľa publikovaných správ, potom, ako používateľ označí zariadenie za stratené, tak bude vysielať signály. Ak ho nejaké iné zariadenie zaregistruje, tak odošle informáciu o polohe smartfónu majiteľovi zariadenia. Okrem iného, používateľ, ktorého zariadenia identifikovalo stratený smartfón, bude notifikovaný o tom, že „pomohol kolegovi v sieti“. Samozrejme, pri notifikovaní jedného, či druhého používateľa, nedôjde k odhaleniu identity.

Ďalej, ak budete v dosahu, tak budete môcť zariadenie potenciálne prezvoniť. Keď zariadenie nájdete, môžete ho označiť ako nájdené, aby ostatné zariadenia prestali nahlasovať jeho polohu v sieti. Ďalšou zaujímavou funkciou je, že Google umožní pridať ďalších vlastníkov zariadenia, ktorí budú rovnako notifikovaní o tom, že smartfón bol videným. Osoba, ktorá je najbližšie k jeho umiestneniu, ho tak bude môcť rýchlo nájsť. Aplikácia rovnako poznamenáva, že ľudia, s ktorými zdieľate svoje zariadenie, budú môcť sledovať jeho polohu kedykoľvek, aj keď sa zariadenie nájde. Všetci spoluvlastníci si tiež uvidia navzájom svoje e-mailové adresy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close