APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Signal opäť raz predbieha WhatsApp. Dopracovanie tejto funkcie v najrozšírenejšej četovacej aplikácii sveta, chýba ako soľ

Signal pridáva nové možnosti, ako si používatelia môžu prednastaviť funkciu miznúcich správ.

Funkcia miznúcich správ v četovacích aplikáciách je žiadanou funkciou. Vedia to aj prevádzkovatelia služieb, ako sú WhatsApp, Telegram, Messenger, Signal a ďalších. V súčasnosti všetky spomínané aplikácie disponujú touto funkciou, fungujú však mierne odlišne. Napríklad v službe WhatsApp, aktuálne miznúce správy miznú až po uplynutí niekoľkých dní, zatiaľ čo v prípade konkurencie, môžu zmiznúť už po pár minútach. Vývojári služby WhatsApp si dobre uvedomujú, že aktuálne riešenie nie je dostatočným a dnes pracujú na nových možnostiach, kedy sa majú správy odstraňovať.

Signal posúva funkciu miznúcich správ na novú úroveň

Zatiaľ, čo WhatsApp ešte pracuje na nových možnostiach automatického odstraňovania správ, tak Signal, konkurenčná platforma, aktualizovanú funkciu miznúcich správ vypúšťa už dnes.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako upozorňuje portál techcrunch.com, tak Signal sprístupňuje nové možnosti prispôsobenia funkcie miznúcich správ. O čo konkrétne ide? Ako už asi tušíte, tak ide najmä o možnosti úpravy času, kedy má dôjsť k odstráneniu správ. K odstráneniu správ môže dôjsť dokonca už po pár sekundách, ale i dňoch. Závisí to od preferencií používateľov.

„Pridali sme tiež možnosť nastaviť vlastné trvanie časovača pre vaše konverzácie, takže určitý obsah môže byť stratený za 60 sekúnd a iný môže existovať 18 minút alebo 4 týždne.“ píše Signal v publikovanej tlačovej správe.

disappearing-settings_miznuce spravy_Signal
Zdroj: Signal

Okrem iného Signal pridáva funkciu, ktorá umožňuje defaultne prednastaviť čas pri nových konverzáciách, kedy má dôjsť k odstráneniu obsahu. Doposiaľ používatelia museli túto funkciu zapínať manuálne pri každom čete zvlášť.

„Teraz sme pridali možnosť predkonfigurovať všetky konverzácie, ktoré zahájite, pomocou predvoleného časovača zmiznutých správ.“ píše Signal v publikovanej tlačovej správe.

Rovnako treba dodať, že používatelia majú k dispozícii aj možnosť nastavenia individuálnych časov, kedy má dôjsť k odstráneniu zdieľaného obsahu pri jednotlivých konverzáciách.

miznuce spravy pri novych konverzaciach_signal
Zdroj: Signal

V závere však treba dodať, že v akejkoľvek četovacej aplikácii je dôležité mať na pamäti, že miznúce správy zmiznú z používateľského rozhrania, ale to neznamená, že sú nenávratne preč. Čokoľvek, čo zdieľate online, môže neobmedzene žiť prostredníctvom snímok obrazovky alebo prostredníctvom toho, že niekto odfotí obrazovku aplikácie iným zariadením.

Používate funkciu miznúcich správ v četovacích aplikáciách? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Zdroj: Signal

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close