Google rozširuje dostupnosť AI nástrojov na úpravu fotografií v aplikácii Fotky pre ďalších používateľov

Google oficiálne potvrdil, že funkcie Magic Eraser, Photo Unblur a Portrait light, ktoré poháňa umelá inteligencia, sprístupní v obmedzenom režime pre všetkých používateľov Google Fotky.

Google Fotky_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Veľa ľudí publikuje fotografie na sociálne siete alebo inde bez toho, aby ich nejak upravili. Niekedy je tá fotografia v poriadku, ale inokedy záber nemusí byť tak dokonalý, ale aj napriek tomu ju chceme zverejniť. V tomto prípade najčastejšie siahame po rôznych aplikáciách, cez ktoré môžeme vyretušovať nedostatky alebo použiť nejaký filter a podobne. Jednou z takýchto aplikácií je aj aplikácie Google Fotky.

Vo fotkách si viete cez desiatky nástrojov rôzne upraviť vaše snímky. Ak si platíte Google One účet, tak tých možností máte ale ešte raz toľko. Práve pre tých používateľov, ktorí si neplatia Google One, máme skvelé správy. Dôvodom je, že sa dostanú k viacerým AI funkciám zadarmo, informuje Google na svojom blogu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hlavné nástroje, ktoré pracujú s umelou inteligenciou, boli doposiaľ dostupné len pre ľudí, ktorí vlastnia smartfón značky Pixel a pre predplatiteľov služby Google One. Toto sa ale od 15. mája stane minulosťou.

„Od 15. mája budú mnohé z našich nástrojov poháňané umelou inteligenciou na úpravu fotografií – ako napríklad Magic Eraser, Photo Unblur a Portrait light – k dispozícii komukoľvek,..“, približuje technologický gigant.

K týmto funkciám sa dostanú majitelia zariadení s Androidom 8 alebo novším, iOS 15 alebo novším, a ak máte Chromebook, tak budete potrebovať ChromeOS vo verzii 118 alebo novšej. Bez ohľadu na typ zariadenia, vaše zariadenie bude musieť disponovať aspoň 4GB RAM.

Ide o nasledovné funkcie: Magic Eraser, Photo Unblur a Portrait light. Teraz si povieme niečo o týchto funkciách, čo ponúkajú a na čo slúžia.

Nástroj Magic eraser

Stalo sa vám, že ste odfotili úžasnú fotku, no boli na nej nejaký ľudia alebo iný predmet a to vám na tom nesmierne prekážalo? Tento nástroj by vám v tejto situácii pomôže. Funkcia je schopná odstrániť akýchkoľvek ľudí či objekty zo snímky. Pre lepšiu ilustráciu, ako tento nástroj funguje, sa môžete pozrieť na fotografie nižšie.

Funkcia Photo Unblur

Funkcia používa AI (umelú inteligenciu) na rozmazanie a zlepšenie ostrosti celej fotografie. Takže toto využijete v prípade, keď nie je fotografia dostatočne ostrá a vadí vám to. Taktiež ju ale budete môcť využiť, keď sa rozhodnete rozmazať pozadie na fotografii a zvýrazniť tak niečo, čo sa nachádza v popredí snímky.

Google Fotky rozmazanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Portrait light

Poslednou funkciou poháňanú umelou inteligenciou, ktorú dostanete, je Potrait light. Ide o nástroj, ktorý používa pokročilé strojové učenie na zlepšenie osvetlenia tvárí na portrétnych fotografiách. Umožňuje užívateľom ručne upraviť pozíciu a intenzitu svetla na fotografiách aj po ich odfotení. Pomocou pár kliknutí tak môžete napríklad zredukovať množstvo svetla, ktoré dopadá na vašu tvár a to aj po zachytení snímky.

Záverom treba uviesť, že používatelia v bezplatnom režime budú mať k dispozícii len 10 úprav fotografií cez AI funkcie. Následne, ak budú chcieť použiť jednu z funkcií, tak si budú musieť predplatiť službu Google One alebo počkať do ďalšieho mesiaca, kým sa im neobnoví bezplatný režim.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre