Google prekvapuje verejnosť. Predstavil novučičký Android 9 skôr ako sa predpokladalo! Vieme, ktorý smartfón ho dostane ako prvý

Android 9 Pie
Zdroj: Android.com

O novom Androide sa popísal toho veľa. Od označenia 9.0 až po desiatky rôznych mien a vlastností. Realita je však úplne iná, nový Android nebudete niesť označenie 9.0, ale „len“ 9 a písmeno P je skratkou ku „Pie“, teda koláč.

Android 9 Pie je nová verzia operačného systému Android, ktorá pomaly, ale isto bude nahrádzať predošle verzie Androidu. Prvým smartfónom, na ktorý zavíta aktualizácia nemôže byť žiadné iné zariadenia ako sú telefóny Google Pixel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android 9 Pie okrem nového dizajnu rozhrania prináša aj viacero noviniek. Napríklad smartfón po novom bude predikovať to čo sa chystáte spraviť čoho výsledkom bude, žesa dostanete k úlohe, ktorú chcete vykonať rýchlejšie. Napríklad po pripojení slúchadiel sa do popredia dostane zoznam skladieb alebo posledný album, ktorý ste počúvali.

Android 9 Pie nove preddikcia toho co spravite
Zdroj: Android.com

Ďalšou funkciou, ktorá spríjemní prácu a zvýši efektivitu je nové prispôsobenie prepínania medzi jednotlivými aplikáciami (multitasking). Po novom totiž na tento úkon budete môcť používať aj dotykové gestá namiesto tlačidiel.

Android 9 Pie nove prepinanie medzi aplikaciami
Zdroj: Android.com

Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorú prináša Android 9 Pie je možnosť zobrazenia času, ktorý ste strávili v jednotlivých aplikáciách. Ak sa vám bude zdať, že do telefónu pozeráte príliš často  tak si budete môcť nastaviť limity, ku ktorým ak sa budete približovať tak vás nato systém upozorní.

Android 9 Pie nastavenie limitu straveneho na telefone
Zdroj: Android.com

Poslednou novinkou, ktorú by sme chceli spomenúť v rámci tohto prvotného náhľadu je aj funkcia „Adaptive Battery“, ktorej cieľom je zvýšiť výdrž batérie na jedno nabitie. Funkcia funguje na princípe strojového učenia ako využívate smartfón. Predstavte si, že každé ráno si zapnete noviny a prečítate si najnovšie správy. V inom čase sa do nich nepozriete. A práve mimo času kedy používate danú aplikáciu dochádza k využívaniu energie na pozadí, aby aplikácia bola stále aktualizovaná. Tento proces na pozadí tak bude následne obmedzený čoho výsledkom bude vyššia výdrž batérie.

optimalizacia spotreby energie Android 9 Pie
Zdroj: Android.com

Zdroj: Android.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre